Apie žaliosios ekonomikos finansavimą pranešimą skaitys Europos investicijų banko atstovybės Baltijos šalims vadovas Marco Francini. Apie Lietuvos ir Taivano galimybes bendradarbiauti kuriant žaliąją ateitį kalbės Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas.
Be jokios abejonės, forume daugiausia dėmesio bus skiriama Lietuvos politikos aktualijoms ir planams. Sesijoje, skirtoje žaliajam energetikos tinklui, pranešimą apie Lietuvos energetikos plėtrą skaitys ir diskusijoje apie žaliojo tinklo plėtros verslui bei piliečiams suteikiamas galimybes dalyvaus energetikos ministras Dainius Kreivys.
Sesijoje, skirtoje atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros politikai ir potencialui, dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas, o sesijoje, skirtoje žaliosios politikos ir atsinaujinančių išteklių energetikos finansavimui, – finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Pranešimą tema „Kaip ES žalioji politika transformuos Lietuvos susisiekimo sektorių?“ skaitys ir diskusijoje dalyvaus susisiekimo ministras Marius Skuodis. Manytume, kad dėmesio verta ir sesija, skirta didžiųjų miestų politikai. Joje ne tik vyks diskusija apie taršos mažinimą, kurioje dalyvaus buvęs ir dabartinis Vilniaus miesto merai – Artūras Zuokas ir Remigijus Šimašius, bet ir bus pateiktos įžvalgos, kaip žalumas paveiks NT, taip pat ir prabangaus, kainas.
Elektromobilumui skirtoje sesijoje susisiekimo viceministrė Agnė Vaičiukavičiūtė skaitys pranešimą apie svarbiausius ES ir Lietuvoje planuojamus sprendimus elektromobilumo srityje.
Žaliųjų technologijų sesijoje „Open Circle Capital“ vadovas Audrius Milukas apžvelgs technologijų startuolius, kurie veikia žaliosios ekonomikos srityje ir į kuriuos šiandien labiausiai krypsta investuotojų akys. Diskusijoje bus stengiamasi įvardyti technologijas, kurios šiandien turėtų būti aktualiausios verslui, nes leis ne tik mažinti taršą, bet ir didinti konkurencingumą.
Lietuvos institucijų ir savivaldos bei pramonės atstovų dėmesio turėtų sulaukti Japonijos koncerno MOL vadovo Europai ir Afrikai Tatsuro Watanabe pranešimas, kuriame bus kalbama apie CCUS (angl. carbon capture, utilisation and storage) technologijas, skirtas anglies dioksido išlakoms surinkti, panaudoti ir saugoti. Tuos, kurie investuoja į žemės ūkį, turėtų sudominti sesija, skirta žemės ūkio dekarbonizacijai.
Atsižvelgiant į šiuo metu verslo ir visuomenės patiriamą energijos išteklių kainų šoką, Lietuvos institucijų, savivaldos atstovų ir verslo lyderių susidomėjimo turėtų sulaukti ir sesija, kurioje autoritetingi Lietuvos ekonomistai Nerijus Mačiulis, Žygimantas Mauricas, Marius Dubnikovas bei Tadas Povilauskas diskutuos apie energijos išteklių kainas iki 2030-ųjų.
Ko tikėtis verslui ir kokia demokratinių valstybių politika gali mažinti energijos išteklių kainas? Šią transliaciją galima bus stebėti ir naujienų portale lrytas.lt.
Ir tai – tik dalis programos, visą ją rasite čia: https://www.greentechvilnius.lt/konferencijos-programa/
„Nuoširdžiai tikimės, kad šių metų forumas „GreenTech Vilnius“ padės Lietuvai sparčiau žengti žalios ir saugios ateities mūsų demokratijai kūrimo keliu, paskatins miestų modernizaciją ir padės Lietuvos verslo lyderiams laiku priimti būtinus sprendimus, kurie neš pelną ir didins Lietuvos verslo bei ekonomikos potencialą“, – pabrėžia forumo organizatorius – Demokratijos plėtros fondas.