Šiaulių milžinė ruošiasi šuoliui: statys naują gamyklą, priims dukart daugiau darbuotojų – ieškos 100 km spinduliu

2022 m. sausio 10 d. 07:29
Laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) neretai kuriasi užsienio investuotojai, bet yra ir išimčių – Šiaulių LEZ daugiausia investavo mūsų šalies kompanija „Vilmers“.
Daugiau nuotraukų (15)
Per dvidešimt įvairių įmonių vienijančiam Neaustinių medžiagų fabrikui priklausanti baldų gamybos įmonė „Vilmers“ rengiasi naujam šuoliui.
2005 metais įkurta ir 2015 metais savo pavadinimą iš „Litsofos“ į „Vilmers“ pakeitusi įmonė pastaruoju metu plėtėsi labai sparčiai.
Pritrūkus gamybinio ploto 2017 metais teko ieškoti erdvesnių patalpų, kurių pakako vos ketveriems metams.
Nusprendus dar labiau plėsti gamybą buvo ryžtasi persikelti į Šiaulių LEZ ir 7,5 hektaro sklype pastatyti 42 tūkstančių kvadratinių metrų ploto gamybines patalpas, kuriose galėtų dirbti dvigubai daugiau darbuotojų.
Daugiau kaip 30 milijonų eurų naujai gamyklai skirti numačiusi „Vilmers“ taps didžiausia investuotoja Šiaulių LEZ.
Gamykla – per metus
Nuo 2017 metų gruodžio įmonei vadovaujantis 31 metų Ovidijus Jalonskis sakė, kad jos gaminami foteliai, sofos ir jų aksesuarai yra labai paklausūs Vakarų rinkoje: „Net 98 procentus savo produkcijos realizuojame 11 šalių, tik du procentai parduodami Šiauliuose ir Vilniuje esančiose parduotuvėse.“
Šiuo metu „Vilmers“ dirba 509 darbuotojai, bet norint patenkinti klientų poreikius trūksta ne tik jų, bet ir pajėgumų.
„Todėl ir nusprendėme plėstis. Įsikūrus Šiaulių LEZ įmonėje galėtų dirbti apie tūkstantį darbuotojų. Iš savo ir skolintų pinigų statoma naujoji gamykla turėtų pradėti veikti jau 2022–2023 metais“, – sakė O.Jalonskis.
Kamuoja darbuotojų stygius
Įmonės vadovas neslėpė, kad pagrindinis iššūkis – ne naujos gamyklos statyba, bet naujų darbuotojų, kurių trūksta jau dabar, paieška.
„Kvalifikuoti darbuotojai nesimėto. Juos reikia ne tik surasti, bet ir išlaikyti. Bendradarbiaudami su Vilniaus universiteto Šiaulių akademija pradėjome planuoti studijų programas, kad būtų galima parengti tinkamų specialistų.
Taip pat siekiame įgyti mokymo įstaigos statusą, kad gavę licenciją patys galėtume suteikti specialybę pas mus mokytis ir dirbti norinčiam žmogui.
Neatmetame ir galimybės įdarbinti užsieniečius. Šiuo metu pas mus jų jau dirba penki, dar penkių laukiame.
Naujų darbuotojų bus ieškoma ne tik Šiauliuose, bet ir maždaug šimto kilometrų spinduliu aplink šį miestą“, – sakė O.Jalonskis.
Įdiegė valdymo sistemą
Darbuotojų stygių bandoma kompensuoti didinant darbo našumą. Jį naujojoje gamykloje bus galima padidinti ergonomiškai išdėsčius gamybos įrenginius.
Per trejus su puse metų bendrovėje buvo įdiegta daugiau nei milijoną eurų kainavusi informacinių technologijų sistema.
„Tai visų įmonėje vykstančių procesų stebėjimo įrankis ir bazė, į kurią suplaukia duomenys apie finansus, žaliavų pristatymą, gamybą ir produkcijos realizavimą.
Tokia sistema kelia gamybos našumą, nes nuolat kontroliuojama, kad gamybai reikiami komponentai reikiamu laiku atsidurtų reikiamoje vietoje.
Tiesa, teko susitaikyti ir su laikinais nesklandumais. Įdiegus šią sistemą per pirmus tris mėnesius mūsų gamyba sumažėjo ketvirtadaliu, tačiau vėliau padėtis stabilizavosi ir dabar jau sparčiai kopiame aukštyn“, – pasakojo O.Jalonskis.
Planų keltis į uostamiestį atsisakė
„Vilmers“ priklauso per dvidešimt įmonių vienijančiai bendrovei „Neaustinės medžiagos“, kurios apyvarta užpernai siekė 176 milijonus eurų, o daugiau nei 95 procentai pagamintos produkcijos eksportuojama į Vakarų Europos šalis.
Prieš 29 metus tuomet vos kelis šimtus darbuotojų turėjusiai įmonei Neaustinių medžiagų fabrikui vadovauti pradėjęs ir ją holdingu pavertęs 63 metų Stanislovas Grušas jau seniai tapo didžiausiu Šiaulių krašto darbdaviu.
Šiuo metu grupės įmonėse Lietuvoje dirba 2,51 tūkst. darbuotojų. Dar 230 triūsia dviejose Ukrainoje įsikūrusiose bendrovėse.
„Sprendimas dėl „Vilmers“ plėtros buvo priimtas atsižvelgus į šios įmonės perspektyvas. Mums buvo siūloma perkelti gamybą į Klaipėdą. Trumpalaikėje perspektyvoje tai būtų buvę netgi naudingiau. Bet apsisprendėme likti Šiauliuose, nes čia yra mūsų bazė, todėl lengviau valdyti verslą. Be to, investuodami per 30 milijonų eurų į Šiaulių LEZ tikimės ir mokestinių lengvatų“, – sakė S.Grušas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.