„Situacija yra paradoksali. Būsto kainos Lietuvoje, palyginti su kaimyninėmis šalimis, yra kosminės. Siekiame rekordus.
Iš kitos pusės – visi statybininkai jau atvirai šneka, kad 2020–2021 m. didžioji dalis statytų būstų yra netinkami gyventi patiems, o tik pirkti ir, kai pabrangs, parduoti. Nes visi jau stato bet kaip ir bet ką. Nėra kokybės“, – tokias kalbas yra girdėjęs S.Besagirskas.
Tačiau, kaip sakė verslininkų atstovas, kitąmet vėl tikimasi didelio pinigų įliejimo į rinką, bankuose gyventojų santaupos vis dar siekia rekordus ir tie pinigai nuvertėja.
„O žmonės neturi fantazijos, kur tuos pinigus padėti, todėl ir toliau juos mes į NT. Akcijų rinka lietuviams vis dar yra terra incognita“, – sakė jis.
Anot jo, būstų kainos turėtų ir toliau augti Vilniuje bei Kaune, o apie burbulo sprogimą būtų galima kalbėti tik 2023 m. pabaigoje.
„Viskas sprogs pajūryje, nes ten pirkti būstą niekaip neapsimoka. Bandėme ir vienaip, ir kitaip skaičiuoti, ar Palangoje, ar Neringoje.
Ten galioja tik didesnio kvailio principas: aš pirkau, bet tikiuosi, kad atsiras didesnis kvailys, kuris nupirks už didesnę kainą.
Tik tokiu principu galiu pagrįsti tą kiekį, kuris investuotas į šį NT“, – griežtai atsiliepė S.Besagirskas.
Jo teigimu, bet kokia alternatyvi investicija yra pelningesnė ir vertesnė, nei pirkti būstą prie jūros.
„Gali važiuoti į Palangą ar Nidą ir gyventi geriausiame viešbutyje. Tai vis tiek labiau apsimokės, nei turėti savo būstą.
Tad manau, kad 2023 m. pabaigoje ar 2024 m. pradžioje burbulas sprogs pajūryje, o Vilniuje ir Kaune gali niekada nesprogti“, – komentavo jis.