Abiejų šalių premjerai jau birželį iš principo susitarė dėl muitų ir kitų prekybos kliūčių panaikinimo. Svarbūs punktai derybose buvo žemės ūkio politika bei paslaugų sektorius. Nustačius importo ribas, britų ūkininkai dabar 15 metų bus apsaugoti nuo pigesnės australų konkurencijos. Savo ruožtu britų paslaugų pramonei bus lengviau gauti darbo vizas Australijoje.
Britų prekybos sekretorė Anne-Marie Trevelyan kalbėjo apie „svarbų istorinių ir gyvybiškai svarbių santykių etapą“ tarp jos šalies ir buvusios kolonijos. Sutartis, be to, atveria „vartus į greitai augantį Indijos ir Ramiojo vandenyno regioną“ ir nutiesia kelią prisijungti prie Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties (CPTPP) – „vienos didžiausių laisvosios prekybos zonų pasaulyje“.
Savo, naudingesnių laisvosios prekybos sutarčių sudarymas buvo vienas pagrindinių argumentų, kuriuo naudojo premjeras Borisas Johnsonas, agituodamas už „Brexitą“.
Didžiosios Britanijos ir Australijos prekybos apimtys 2020 metais siekė 13,9 mlrd. svarų – tai sudaro tik kiek daugiau nei 1 proc. visos britų prekybos.