Išsižiosite sužinoję, kiek mokesčių mokėtojams kainavo skulptūriniai suoleliai Vilniuje: tai jau kaitina gyventojų aistras

2021 m. lapkričio 16 d. 14:56
Feisbuko grupėje prieš kelias pasirodęs įrašas sukėlė vietinių vilniečių pasipiktinimą: patys išsiaiškino, kad prie Šeškiuko ežeriuko atsiradusios trys medinės suolų konstrukcijos Vilniaus miesto savivaldybei kainavo 20,5 tūkst. eurų.
Daugiau nuotraukų (8)
Gyventojai nustebę
Viešųjų ryšių ekspertas Liutauras Ulevičius taip pat savo asmeninėje feisbuko paskyroje sureagavo į šį naująjį meno objektą, kuriuo susidomėjo jį pamatęs socialinėje platformoje. Visai netrukus ir pats apsilankė prie įrengto traukos objekto.
„Geo Art“ skultūriniai suoleliai tapo viena iš Vilniaus miesto savivaldybės jau ketvirtus metus inicijuotos programos „Kuriu Vilnių“ laimėjusių projektų.
Iš pastarojo konkurso, kuriame dalyvavo 188 projektai, o ekspertų darbo grupės nariai išrinko tik 12 projektų, kurie gavo savivaldybės finansavimą. Ekspertų komisija, anot Vilniaus miesto savivaldybės atstovų, buvo sudaryta iš įvairių sričių nepriklausomų ekspertų.
Laimėtų projektų finansavimo kainos svyruoja nuo 9 300 eurų iki 67 000 eurų. Iš viso šiam konkursui savivaldybė buvo numačiusi 500 tūkst. eurų.
Ekspertų darbo grupės nariai vertino kiekvieną paraišką ir pagal kriterijus skyrė vertinimo balų skaičių, kurių didžiausia balų suma – 100. Trijų skulptūrinių suolelių nurodyta kaina siekia 20 500 eurų.
„Tokią kainą vertinu dviprasmiškai“, – naujojo objekto vertę komentuoja L.Ulevičius. Viešųjų ryšių ekspertas sako, jog supranta, kad menas ir kiekviena idėja turi savo kainą, tačiau toks sprendimas turėjo būti galutinai peržiūrėtas Vilniaus miesto savivaldybės ir jiems turėjo atsirasti abejonių dėl numatyto objekto vertės.
Vilnietis savo feisbuko paskyroje rašo: „Menas yra menas. O Utena dar kraipė galvas, kai už šiukšlių dėžes Katinas mokėjo po 1 tūkst. eurų už vieną vienetą.“ Nustebę įrengto naujojo objekto kaina poilsinėje zonoje liko ir kiti internautai.
Įžvelgia ir teigiamą pusę
Vis dėlto, L.Ulevičius tikina, kad svarbu pažvelgti ir iš kitos pusės: „Čia yra konkursas, tai konkurso būdu atrinkta idėja, matyt, iš jų buvo geriausia.“ Pašnekovas spėja, kad kitos idėjos greičiausiai buvo prastesnės arba dar brangesnės.
„Su pačiu daiktu viskas gerai, gražu ir patogu, bet kai žiūrime kaip į privalomą pinigų išleidimą, kurią reikia sumokėti už daiktą, tai man atrodo, kad nei vienas iš mūsų prie namų tokio daikto nepirktų“, – komentuoja L.Ulevičius.
Pašnekovas tikina, kad nors matosi, kad medžiagos kokybiškos ir idėja tikrai unikali – tai nėra „ūkiškas“ sprendimas. Visgi toks traukos objektas, anot pašnekovo, sudomina tam tikrą žmonių dalį, tačiau susirinkusios minios žmonių nepastebėjęs.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovai teigia, kad šios programos tikslas yra skatinti menininkų ir vietinių gyventojų diskusiją: „Daugelis menininkų tariasi su bendruomenėmis dėl meno kūrinių, taip pat ir pačios bendruomenės dalyvauja šioje programoje siūlydamos savo projektus.“
Kitų meno kūrinių L.Ulevičius dar nespėjo aplankyti, tačiau jo dėmesį jau patraukė ir „išdygsiantis grybas“ Vingio parke, kurio vertė apie 60 tūkst. eurų.
Šiuo konkursu iš viso finansuojami dvylika meno kūrinių, tačiau dar ne visi yra paruošti, nes dar nėra praėjęs 18 mėnesių terminas, kurio metu, pasak savivaldybės atstovų, projektai turi būti įgyvendinti. Iki pačios sutarties pasirašymo projektavimas ir reikalingų leidimų gavimas užtrunka skirtingai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.