Policininkai kartu su Mokesčių inspekcija Panevėžyje surengė sėkmingą operaciją.
Miesto pakraštyje įsikūrusioje nedidelėje alaus darykloje buvo aptikta alaus ir krūva pinigų.
Turima duomenų, kad dalis čia gaminamo alaus buvo realizuojama nelegaliai, – iš to pelnėsi tiek aludariai, tiek alų iš jų įsigyjantys aludžių savininkai.
Įtariamaisiais tapo trys vienos Panevėžyje alaus gamyba besiverčiančios bendrovės darbuotojai – direktorius, buhalterė ir vadybininkas.
Po apklausos trijulė buvo paleista. Prokuroro sprendimu apribotos įtariamųjų teisės į nuosavybę. Jie turės paaiškinti per kratas rastų pinigų ir kito turto kilmę.
Tyrimas atliekamas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas ir pelno pateikimo, neteisėto praturtėjimo.
Turimais duomenimis, alus be apskaitos dokumentų buvo pristatomas į aludes, ten parduodamas, o gautos pajamos neužfiksuojamos kasoje.
Per operaciją pareigūnai atliko daugiau kaip 60 kratų ir rado tyrimui reikšmingų dokumentų, į apskaitą neįtraukto alaus, kontrabandinių cigarečių, alkoholio be banderolių ir 7 tūkst. eurų. Dar aiškinamasi, ar šie pinigai į aludarių rankas pateko ne iš nelegalaus verslo.
Įtariama, kad su šešėliniu verslu susiję per 20 juridinių asmenų, užsiimančių alaus prekyba aludėse. Turima duomenų, kad taip buvo veikiama kelerius metus.
Per reidą buvo patikrinti Panevėžyje, Kupiškyje, Rokiškyje, Kėdainiuose ir Šeduvoje įsikūrę alaus barai. Pagrindiniu pareigūnų taikiniu tapo Panevėžyje alų gaminanti ir aludėms jį tiekianti bendrovė.
Įtariama, kad dalis parduodamos produkcijos nebuvo įtraukiama į buhalterinę apskaitą.
Kai kuriais duomenimis, panevėžiečiai per mėnesį pagamindavo apie 18 tonų alaus ir didžiąją jo dalį parduodavo be dokumentų. Į savo buhalteriją aludariai įtraukdavo vos kelias tonas.
Nelegalaus alaus įsigiję aludžių savininkai jį irgi parduodavo be kvitų. Šie verslininkai kol kas nėra įtariamieji, bet jų veikla tikrinama.