Taip panaudoti šį šalia jūros esantį išskirtinį pastatą savivaldybei pasiūlyta už 5,3 tūkst. eurų atlikus „Auskos“ viešbučio galimybių studiją.
Ją atlikusi mažoji bendrija „Branus“ iš Kauno įvertino kelis pastato panaudojimo variantus.
Specialistai skaičiavo vaikų stovyklavimo ir neformalaus ugdymo, kultūros industrijų centro arba renginių vietos galimybes ir padarė išvadą, kad didžiausią paklausą turėtų ir labiausiai ekonomiška būtų sveikatingumo centro su apgyvendinimo vietomis ir globos namų veikla.
„Auską“ tektų praplėsti
Toks šios teritorijos panaudojimas kiekvienais metais duotų apie 6,1 mln. eurų pajamų, o išlaidos siektų beveik perpus mažiau – 3,2 mln. eurų.
Pajamos buvo skaičiuojamos, jei sveikatingumo centre būtų ne mažiau kaip 70 apgyvendinimo kambarių. Šiuo metu jų yra keletą kartų mažiau.
Todėl būsimajam investuotojui pastatą tektų praplėsti.
Savivaldybė yra įsitikinusi, kad 4,5 tūkstančio kvadratinių metrų ploto „Auskos“ komplekso architektūrą reikėtų išlaikyti, o šalia esamo statinio turėtų atsirasti panašaus stiliaus priestatas.
Keli šimtai metrų nuo „Auskos“ esančių teniso aikštynų vietoje investuotojas savivaldybei privalėtų pastatyti nedidelius 40 vietų globos namus, kurie būtų dabar veikiančių Palangos globos namų filialas.
Išankstiniais paskaičiavimais, „Auskos“ fasado atnaujinimas, vidaus patalpų rekonstrukcija, priestato statyba ir globos namų pastatymas investuotojui kainuos beveik 12 mln. eurų.
Dar apie 600 tūkst. eurų atsieitų įranga, baldai ir kitas ilgalaikis turtas.
Pastatys globos namus
Investuotojas savo veiklą vykdytų koncesijos būdu.
Konkurso būdu atrinktas koncesininkas rekonstruotą „Auską“ valdytų 25 metus.
Po to šis turtas ir čia sukurta sveikatinimo paslaugų veikla atitektų savivaldybei. Koncesijos metu savivaldybė gautų nustatytą kasmetį mokestį.
Ne ilgiau kaip per dvejus metus pastatytą 40 vietų miesto globos namų filialą iškart administruotų savivaldybė.
Čia būtų sukurta apie 20 darbo vietų.
Dabar esančių taip pat 40 vietų globos namų ir darbo vietų išlaikymas miesto biudžetui kainuoja apie 300 tūkst. eurų per metus. Manoma, kad šalia „Auskos“ pastatytų globos namų moderniam pastatui prižiūrėti reikės mažiau išlaidų.
Mišką perduos valstybei
Prie „Auskos“ yra suformuotas net 22 hektarų ploto sklypas, kurį užima valstybinis miškas.
Dabar vyksta teritorinio planavimo procedūros, „Auskos“ pastatui ir globos namų poreikiams bus palikta tik keletas hektarų, o likusi sklypo dalis bus perduota Kretingos urėdijai.
Tai daroma tam, kad ši pajūrio miško teritorija ateityje būtų apsaugota nuo galimo užstatymo. Be to, savivaldybei nereikėtų prižiūrėti tokio didelio miško ploto.
Koncesijos konkursą ruošiamasi skelbti kitais metais, kai jau bus aišku, kokio dydžio sklypai formuojami prie „Auskos“ ir globos namų. Kol kas „Auska“ dvejiems metams išnuomota įmonei „Roko virtuvė“, kuri čia teikia viešbučio ir restorano paslaugas. Už nuomą savivaldybė kasmet gaus po 120 tūkst. eurų.