Jis įregistravo tokį pasiūlymą Seime svarstomam Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektui.
„Lošimai A ir B kategorijos automatais skiriasi savo rizikos laipsniu ir azartiškumo lygiu. A kategorijos automatuose, priešingai nei B kategorijos, vienkartinis didžiausias laimėjimas nėra ribojamas. Tuo tarpu riboto laimėjimo B kategorijos automatuose didžiausia galima statyti suma yra 0,5 euro, vieno lošimo laimėjimas negali būti daugiau kaip 200 kartų didesnis už statomą sumą.
Atsižvelgiant į šių lošimo rūšių skirtumą, manytina, kad vienkartinis mokestis už licencijų išdavimą neturėtų būti vienodas. Siūlau už licenciją organizuoti rizikingesnius lošimus A kategorijos lošimų automatais nustatyti 400 000 eurų vienkartinį mokestį“, – savo pasiūlymą argumentuoja Seimo narys S.Jovaiša.
Rugsėjo 21 d. Seimas po svarstymo pritarė Azartinių lošimų bei Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms, kuriomis, kaip deklaruoja iniciatoriai, siekiama sudaryti galimybes didesnei konkurencijai nuotolinių lošimų srityje.
Seimas iki įstatymų pataisų priėmimo nutarė paprašyti STT atlikti projekto antikorupcinį vertinimą bei paprašė Vyriausybės išvados.
Jeigu Seimas priėmimu metu pritartų, būtų nustatytas vienkartinis mokestis: už licencijos organizuoti stalo lošimus ir lošimus A kategorijos automatais išdavimą – 300 000 eurų; už licencijos organizuoti lošimus B kategorijos automatais išdavimą – 300 000 eurų, už bingą, totalizatorių ir lažybas – 100 000 eurų; už nuotolinius lošimus – 500 000 eurų, už visų rūšių lošimų licencijas – 1 000 000 eurų.
Pagal siūlomą projektą, automatų ar bingo salonai, lošimo namai (kazino), lažybų ir totalizatoriaus punktai, įskaitant žirgų totalizatoriaus punktus, steigiami savivaldybių tarybų sutikimu.
Siūloma, kad įstatymų pataisos įsigaliotų 2022 m. liepos 1 d.