Ketvirtadienį seime pateikti keli Darbo kodekso pakeitimai. Vienas jų paliestų norinčius pakeisti prastovose esančius darbuotojus. Prastovoje dėl karantino esantiems darbuotojams nutarus nutraukti darbo santykius, siūloma nemokėti išeitinės išmokos. Pataisas siūlantis parlamentaras sako, kad toks sprendimas būtų taikomas tik karantino metu.
„Tikimasi, kad šis kodekso pakeitimas aiškiai sureguliuos darbo sutarties nutraukimo santykius, kai darbo sutartis nutraukiama dėl prastovos, kuri paskelbta ne dėl darbdavio kaltės, bet dėl karantino. Šiuo metu Darbo kodekse nėra numatyta išimtis nemokėti išeitinės išmokos“, – aiškino Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.
Vis dėlto, pasiūlymas nemokėti išeitinių išmokų Seime kelia daug diskusijų – vieni parlamentarai laiko pasiūlymą subalansuotu, kiti kategoriškai atsisako jį palaikyti. „Karantinas įvestas yra valstybės ir valdžios. Nepalaikysime šito siūlymo“, – pareiškė frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.
Siūlymui pritarti neketina ir socialdemokratai. „Tikrai mūsų frakcija nepritars, nes ne darbuotojo kaltė, kad padaryta prastova. Tai neturi būti priežastis atleisti žmogų iš darbo“, – kalbėjo socialdemokratų partijos seniūnas Algirdas Sysas.
Tačiau Liberalai svarsto galimybę siūlymui pritarti. „Tai yra gana subalansuotas pasiūlymas, kuris nepariša darbdavio, pavyzdžiui, finansinės išmokos prievolė“, – svarstė Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako – toks siūlymus jau buvo aptartas trišalėje taryboje, kuri atstovauja Vyriausybei, darbuotojams ir darbdaviams, tačiau sutarimas nebuvo rastas.
Seime siūloma ir daugiau Darbo kodekso pakeitimų, kurie paliestų nuotolinį darbą dirbančius asmenis, „mamadienius“ ir „tėvadienius“ bei be konkurso į terminuotą darbą pretenduojančius darbuotojus.