Darbo ir studijų derinimas: kaip iš to laimi ir darbuotojas, ir darbdavys?

2021 m. rugsėjo 16 d. 16:12
Įdarbinimo specialistai neslepia, kad COVID-19 pandemija iš esmės pakeitė darbo rinką, kurioje be darbdavio keliamų reikalavimų vis didesnis dėmesys yra skiriamas darbuotojų lūkesčiams. Vienas jų – galimybė derinti darbą ir studijas. Didžiausio šalies darbdavio – prekybos tinklo „Maxima“ patirtis rodo, jog toks lankstumas tampa sinergija, duodančia abipusę naudą tiek darbdaviui, tiek darbuotojui. Tai sustiprina ryšius su komanda, pelno jos pasitikėjimą, o vėliau sulaukia geriausio atlygio – įgytų žinių pritaikymo tolimesnėje įmonės veikloje.
Daugiau nuotraukų (2)
Dirbantys studentai – reikalingi ir vertinami
Didžiausio Lietuvos darbdavio komandoje yra ne vienas dirbantis studentas. Prekybos tinklas „Maxima“ suteikia lanksčias galimybes savo darbuotojams derinti darbą ir mokslus. Tokia praktika, anot „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės, buvo padiktuota pačių darbuotojų noro šalia studijų turėti papildomus finansinius išteklius ir ilgainiui įrodė, kad mokslų ir darbo derinimas yra įmanomas.
„Vertiname darbuotojų norą tobulėti, todėl skatiname ir padedame kolegoms darbą suderinti su studijomis. Esame lankstūs, atsižvelgiame į savo darbuotojų poreikius ir suteikiame galimybes turėti palankesnį darbo grafiką bei atostogas, būtinas studijų sesijoms. Taip pat besimokantiems kolegoms padedame organizuoti praktiką ir itin vertiname, kuomet įgytos žinios ir kompetencijos pasitelkiamos tolimesnei karjerai drauge su mumis“, – pažymi E.Dapkienė.
Ji priduria, kad darbo skelbimų pasiūlymuose visada yra nurodomas galimas alternatyvus darbo laiko pasirinkimas, tad studentai gali „Maximoje“ dirbti tik dalį dienos, o tiems, kurie atvykdami į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą susiduria su iššūkiais rasti vietą apsistoti, bendrovė šiuose miestuose suteikia nemokamo apgyvendinimo galimybę.
Darbdaviams nėra ko baimintis
Įdarbinimo bendrovės „HR factory“ vadovas Valentas Gailius šias verslo pastangas vertina išties palankiai. Jis įsitikinęs, kad iš situacijos, kuomet sudaromos kuo geresnės sąlygos darbuotojams dirbti ir mokytis, išlošia abi pusės.
„Visgi verta pabrėžti, kad svarbesnės yra ne šios galimybės suderinti darbą ir mokslus, bet didžiausias laimėjimas – darbuotojo supratimas, kad jis ir darbas, kurį atlieka, yra vertinami. Jei pastarasis mokosi ar nori tai daryti, o darbdavys tokias sąlygas suteikia, atsiranda suvokimas, kad įmonei esi reikalingas. Taip darbuotojas jaučiasi labiau įsitraukęs ne tiek į darbą, kiek į bendrovės veiklą iš esmės“, – kalba V. Gailius.
Užsiminęs apie naudas, kurios darbuotojui suteikiamos sudarant sąlygas laisvai dirbti ir mokytis, įdarbinimo specialistas priduria – darbdaviai veltui dvejoja, ar pavyks darbuotojui rasti studijų bei darbo balansą. Viskas, V. Gailiaus nuomone, yra priešingai: studijuojantys darbuotojai yra labiau linkę įsitraukti į vidinį įmonės gyvenimą.
„Įmonės, sudarydamos sąlygas kilti karjeros laiptais ir dirbti pagal profesiją jau studijuojant, sumažina darbuotojų kaitos tikimybę. Tuomet nebus dairomasi į kitas darbovietes, kurios tokios galimybės nesuteikia. Galimybė mokytis darbuotojams tampa išties reikšmingu verslo privalumu, formuoja patrauklaus darbdavio įvaizdį. Tai rodo, kad įmonė yra šiuolaikiška, išmintinga, pasiruošusi dalintis žiniomis su kitais ir skatinti tai savo viduje. Kartu čia yra ženklas, kad nebijoma pokyčių ir ypač vertinamas darbuotojų žingeidumas bei entuziazmas“, – pabrėžia V. Gailius.
Investicija ir pridėtinė vertė organizacijai
Pasak E.Dapkienės, jaunų darbuotojų profesinis kelias tik prasideda, todėl jų norą siekti žinių ir kompetencijų darbdavys turėtų ypač skatinti.
„Darbdavio suteikta galimybė darbuotojui studijuoti yra investicija, nes komandos papildymas studijas pabaigusiais specialistais, kurie jau yra spėję įgiję ir praktinių kompetencijų, kuria pridėtinę vertę. Stengiamės darbuotojams kurti motyvuojančią darbo aplinką, todėl kolegų noras siekti žinių ir papildomai mokytis yra visada palaikomas“, – sako E.Dapkienė.
Prekybos tinklas „Maxima“, stiprindamas darbuotojų kvalifikacijas ir ugdydami naujas jų kompetencijas reguliariai organizuoja įvairius vidinius mokymus. Nauji darbuotojai visada yra apmokomi, suteikiant reikalingų teorinių ir praktinių žinių.
Taip pat „Maxima“ yra sudariusi galimybę įgyti specialybę bendrovės viduje. Šiam tikslui yra įsteigta „Meistrų mokykla“, kuri kviečia įgyti maisto gamybos profesinių įgūdžių ir iškart pradėti dirbti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.