„Integre Trans“ vadovė: orientuodamasis į krizes transporto sektorius dažnai nepastebi galimybių

2021 m. rugsėjo 15 d. 14:00
Pasaulinė pandemija, įtempti Lietuvos santykiai su kaimyninėmis valstybėmis Rytuose, Mobilumo paketo diktuojami pokyčiai – tai tik keletas iš daugelio iššūkių, su kuriais pastaruoju metu susiduria transporto ir logistikos sektoriuje veikiančios įmonės. Ne išimtis ir 2008 metų finansų krizės metu įkurta bendrovė „Integre Trans“. Visgi, priešingai nei daugelis kitų šiame sektoriuje veikiančių įmonių, krizių logistikos paslaugas teikianti kompanija nebijo ir į kiekvieną jų žvelgia kaip į naują galimybę.
Daugiau nuotraukų (2)
Iššūkiai veda į priekį
Prieš daugiau nei dešimtmetį pačiame finansų krizės įkarštyje įkurtos bendrovės vadovė Žana Kel pažymi, kad transporto ir logistikos srities verslas yra labai dinamiškas, jame tenka greitai prisitaikyti prie rinkos ir politinės situacijos, reglamentavimo bei kitų pokyčių. Dėl to veikiant šioje srityje iššūkiai yra nuolatiniai palydovai.
„JAV prezidentas John F. Kennedy yra pastebėjęs, kad žodį krizė kinų kalboje sudaro du simboliai – vienas, reiškiantis pavojų, kitas – galimybę. Mano manymu, tai yra išties taiklus krizės apibūdinimas, tik antroji sąvokos dalis dažnai yra pamirštama. Savo įmonėje stengiamės akcentuoti būtent ją ir kiekvienoje krizėje matyti pirmiausiai galimybę. Be abejo, rizika taip pat yra neatsiejama kiekvienos krizės dalis, tačiau versle be jos neapsieisi. Manau, kad drąsa priimti sudėtingus, kartais galbūt net avantiūristiškus sprendimus siekiant sėkmės šiandieninėje verslo aplinkoje yra būtina“, – sako Ž.Kel.
Jos įsitikinimu, įmonės, kurios mato tik grėsmes ir kliūtis, o ne galimybes, galimai yra praradusios azarto jausmą, pritrūksta gebėjimų motyvuoti savo komandas ir stokoja ryžto judėti į priekį. Tokiu atveju bet kuri krizė iš tiesų tampa stabdžiu ir trukdo įmonei augti bei siekti gerų rezultatų.
Pagrindiniai iššūkiai – pandemija ir darbuotojų trūkumas
Šiandien vienu didžiausių iššūkių krovinių vežėjams, anot Ž.Kel, toliau išlieka pandemija ir jos sukeltas neapibrėžtumas.
Visgi, net ir per pandemiją „Integre Trans“ sugebėjo išlaikyti stabilų augimą ir toliau plėtėsi Vakarų Europos rinkose.
Bendrovės pajamos pernai, lyginant su 2019 metais, išaugo 14 proc., o darbuotojų skaičius – net 51 proc.
Be to, pernai logistikos paslaugų kompanija taip pat atidarė naują 6500 kv. m ploto sandėlį Prancūzijoje, kuris tapo pagrindu tolimesnei įmonės plėtrai šioje šalyje. Iš viso lietuviškos logistikos kompanijos padaliniai šiuo metu veikia Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje.
„Kalbant apie įmonės plėtrą, nemenkas iššūkis šiandien, be abejo, yra darbuotojų trūkumas. Dėl politinės situacijos sumažėjus galimybių samdyti darbuotojus iš Baltarusijos jis tapo dar didesnis. Visgi, puikiai suvokiame, kad situacijos pakeisti negalime, todėl prisitaikome ir ieškome alternatyvų – žvalgomės į kitas šalis, iš kurių galėtume įdarbinti vilkikų vairuotojų“, – sako Ž.Kel.
Ž.Kel teigimu, įmonė ypač didelį dėmesį skiria ne tik darbuotojų pritraukimui ir išlaikymui, bet ir jų paruošimui bei apmokymui.
Anot pašnekovės, investicijos į darbuotojus taip pat yra susijusios su tam tikromis rizikomis, nes, kad ir kaip darbdaviai besistengtų, nei vienas nėra apsaugotas nuo darbuotojų kaitos.
„Pavyzdžių, kada darbuotojas, kurio paruošimui ir mokymams skiriama daug lėšų ir laiko, dėl vienokių ar kitokių priežasčių palieka įmonę, turime ir mes. Pavyzdžiui, pernai nusprendę vystyti naują paslaugų sritį įsteigėme pavojingų krovinių padalinį. Paskyrėme šio padalinio vadovą, investavome į jo mokymus, sertifikatų įgijimą, tačiau galiausiai, susiklosčius tam tikroms asmeninėms aplinkybėms, jis turėjo palikti įmonę. Tačiau to nelaikome nesėkme – bet kuriuo atveju ėmėmės naujos srities, į ją gilinomės, išmokome daug naujo, įgijome naujų kompetencijų“, – sako Ž.Kel.
Investuoja į efektyvesnius vilkikus ir technologijas
Ž.Kel pažymi, kad plėtrą vykdančios krovinių pervežimo įmonės šiuo metu susiduria ne tik su darbuotojų, bet ir vilkikų trūkumu.
Dėl pandemijos išaugus jų paklausai, o gamintojams susiduriant su didelėmis tiekimo grandinių apkrovomis, rinkoje naujų vilkikų pasiūla ženkliai sumažėjo.
„Šioje srityje taip pat ieškome alternatyvų, plečiame partnerių ratą ir stipriname bendradarbiavimą su esamais. Tuo pačiu atliepdami globalius iššūkius siekiame investuoti į modernesnes ir aplinkai draugiškesnes transporto priemones. Šiemet iš viso planuojame įsigyti 200 naujų vilkikų, iš kurių 20 – su mažesnes CO2 emisijas lemiančiais suskystintų dujų varikliais. Savo krovinius pervežti aplinkai draugiškesnėmis transporto priemonėmis Vakarų Europoje nori vis daugiau klientų, todėl investicijos į suskystintų dujų vilkikus, kurių CO2 emisija yra iki 85 proc., o tarša kietosiomis dalelėmis iki 95 proc. mažesnė nei įprastų dyzelinių vilkikų, didina bendrovės konkurencingumą“, – teigia Ž.Kel.
Tuo bendrovės investicijos neapsiriboja. Ž.Kel teigimu, „Integre Trans“ taip pat investuoja į įvairias technologijas ir įrankius, kurie padeda analizuoti veiklos rodiklius, veikti efektyviau ir operatyviai priimti reikiamus sprendimus.
Pavyzdžiui, pažangūs analitikos įrankiai parodo, jei kuri nors linija yra nuostolinga, todėl galima greitai priimti sprendimą jos atsisakyti.
Mobilumo paketo nebijo
Galiausiai, krovinių pervežimo sektoriuje daug kalbama apie su Mobilumo paketu bei su sunkiau prieinamu bankų finansavimu susijusius iššūkius. Tačiau į juos Ž.Kel taip pat ragina žvelgti kaip į galimybes.
Anot „Integre Trans“ vadovės, Mobilumo paketą bendrovė vertina kaip kvietimą Rytų Europos vežėjams ateiti į Vakarų Europą, o ne bandymą juos išstumti.
Ž.Kel pasakoja, kad Mobilumo paketo nuostatų įsigaliojimui įmonė ruošėsi iš anksto – 2016 m. Vokietijoje buvo įsteigtas filialas, kuris 2017 m. įgijo įmonės statusą, 2018 m. nauja įmonė atidaryta Prancūzijoje, 2019 m. Lenkijoje, o 2020 m. atidarytas ir filialas Kaune.
„Esame pasiruošę Mobilumo paketo diktuojamiems pokyčiams. Kalbant apie finansavimo galimybes, sumenkusio bankų noro finansuoti logistikos sektoriaus įmones taip pat pernelyg nedramatizuojame. Matome vis daugiau galimybių reikiamą finansavimą gauti iš kitų šaltinių – fondų, privačių investuotojų ar vilkikų gamintojų atstovų, su kuriais vis dažniau galima tartis be bankų tarpininkavimo. Turint aiškų tikslą visuomet galima rasti priemonių jam pasiekti“, – įsitikinusi Ž.Kel.
Šiuo metu „Integre Trans“ visoje Vakarų Europoje turi apie 2000 klientų.
Pagrindinės bendrovės veiklos rinkos yra Vokietija ir Prancūzija – joms tenka apie 70 proc. visų bendrovės užsakymų.
Taip pat aktyviai vystomos ir Italijos, Didžiosios Britanijos, Beniliukso bei kitų šalių rinkos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.