Išimtis galioja tik toms prekybos vietoms, kuriose lankytojai aptarnaujami tik su galimybių pasasi, akcentavo R.Vainienė. Tačiau, anot jos, tokių prekybos vietų tarp LPĮA narių kol kas nėra.
„Pastebiu nemažai klaidingos informacijos, kad kaukės turintiems galimybių pasą yra tik rekomenduojamos. Neapsigaukite!!! Noriu atkreipti visų dėmesį, kad kaukės lieka privalomos visose prekybos vietose, kurios aptarnauja visus klientus (t.y. veikia be galimybių paso).
LR Sveikatos ministerijos atmintinės kalba apie reikalavimus būtent verslams ir nereiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris turi galimybių pasą, gali bet kur būti be kaukės. Jis gali būti be kaukės TIK TEN, kur verslas aptarnauja tik asmenis su galimybių pasais.
Todėl labai prašau kaukes dėvėti taisyklingai ir suprasti prekybos darbuotojus, kurie prašo laikytis Vyriausybės numatytų reikalavimų ir užtikrina visų saugų apsipirkimą“, – išreiškė prašymą R.Vainienė.
Lrytas.lt primena, kad nuo pirmadienio viešojo maitinimo įstaigose viduje, veiklą vykdant be galimybių paso, prie staliuko gali sėdėti ne daugiau kaip du asmenys arba vienos šeimos nariai, o lauke – ne daugiau kaip penki asmenys arba vienos šeimos nariai. Nevalgant reikia dėvėti kaukes.
Su galimybių pasu asmenų prie staliuko skaičius neribojamas, kaip ir maitinimasis savitarnos principu, dviejų metrų atstumas ir kaukių dėvėjimas lieka rekomendacija.
Prekybos bei paslaugų vietose be galimybių paso kaukės lieka privalomos, taip pat lieka galioti reikalavimai dėl vėdinimo, dezinfekcijos, atstumų, su galimybių pasu veikla vykdoma laisvai.
Renginiai be galimybių paso uždarose erdvėse turi vykti tik su kaukėmis, žmonės turi būti suskirstyti į sektorius ne daugiau kaip po 500, reikia užtikrinti, kad srautai nesimaišytų.
Žiūrovai turi stebėti renginį iš sėdimų vietų, salė gali būti užpildyta ne daugiau kaip 75 proc.
Su galimybių pasu tiek lauke, tiek viduje renginių dalyvių skaičius neribojamas, o jei neviršijama 500 dalyvių skaičiaus, galima valgyti stebint renginį iš sėdimų vietų.