Projektui einant į pabaigą, rugpjūčio 26 d., ketvirtadienį, jie kviečia mažas ir vidutines įmones, startuolių atstovus, investuotojus bei visus, svarstančius apie verslo kūrimo galimybes, baigiamojoje nuotolinėje konferencijoje kartu aptarti ir susipažinti, ką pavyko nuveikti siekiant skatinti verslo kūrimą Kauno, Marijampolės, Suvalkų bei Balstogės regionuose regionuose, jo plėtrą, novatoriškumą ir bendradarbiavimą.
Mokėsi ir projekto vykdytojai
Projekto vykdytojai per daugiau nei metus sulaukė ne vieno asmens, kuris ką tik pradėjo savo verslą arba turėjo svajonių pradėti, tačiau nedrįso, nežinojo ir stokojo reikalingų žinių.
„Projekto metu konsultavome marketingo, finansavimo, verslo plėtros klausimais, padėjome plėsti kontaktų ratą ar tiesiog ištardavome motyvacinį žodį – kartais tik tiek tereikėjo paskatai pradėti veikti. Labai džiugu, kad didelis aktyvumas buvo juntamas iš mažesniuose miestuose gyvenančiųjų – tai rodo, jog projektas iš tiesų buvo labai reikalingas“, – pasakoja projekto verslo vystymo specialistas Tomas Proscevičius.
Projekto vykdytojams veikslų įgyvendinimo metu taip pat teko susidurti su iššūkiais – ir ne vien tik dėl projekto veiklas koregavusios koronaviruso pandemijos.
Kadangi projektą įgyvendino net trys institucijos – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Kauno technologijos universitetu (KTU), Balstogės technologijos universitetu ir Balstogės funkcinės zonos asociacija – tai reikalavo nemažai susitelkimo, norint pasiekti bendrą tikslą.
„Dirbdami komandose, ACCESS projekto atstovai analizavo svarbiausius ekosistemos žaidėjus, ateities perspektyvas bei kylančius iššūkius ir paties projekto vaidmenį, spendžiant juos. Išties, dalyvavimas mokymuose suteikė platesnį požiūrį, padėjo „užščiuopti“ esminius ekosistemos vystymosi momentus bei įvertinti savo regiono vaidmenį tarptautiniame kontekste. Neabejoju, kad įgytos žinios ir patirtis svariai prisidės prie tolimesnio ekosistemos augimo“, – tikina projekto koordinatorė Neringa Valantinė.
Taigi projektas naujų žinių ir patirčių suteikė ne tik verslo kūrėjams, bet ir inovacijų ir verslo ekosistemos kūrėjams – patiems projekto organizatoriams ir šių institucijų partneriams.
Konferencija – papildoma galimybė gauti verslui reikalingų žinių
Projektas „Paramos verslui sistemos akceleravimas (ACCESS)“, siekiant skatinti verslo kūrimą, plėtrą, novatoriškumą ir bendradarbiavimą, tobulindami verslo paramos paslaugas Kauno, Marijampolės, Suvalkų bei Balstogės regionuose, subūrė ne tik mažas ir vidutines įmones, savarankiškai dirbančius asmenis, bet ir verslo angelus ir investuotojus, startuolius, verslo ekosistemų kūrėjus.
Be to, specialių interaktyvių verslo pradžios ir vystymo mokymų metu buvo nagrinėjamos Lietuvos-Lenkijos verslo ir inovacijų bendruomenės, institucijų vaidmuo, miestų potencialas bei padėtis pasauliniame kontekste.
Šių analizių rezultatus bei Lietuvos ir Lenkijos startuolių ekosistemų žemėlapius baigiamosios nuotolinės konferencijos metu pristatys vieno respektabiliausių ir žinomiausių startuolių ekosistemos tyrimų centrų „StartupBlink“ atstovai.
Būtent joje bus galima taip pat išgirsti ne tik apie ACCESS projekto pasiekimus ir laimėjimus, susipažinti su konkrečiomis dalyvių sėkmės istorijomis, tačiau bus galima sužinoti apie bendrą paramos verslui ekosistemą, kitus panašius įgyvendintus projektus bei kokias galimybes verslui suteikia „Interreg“ Lietuvos-Lenkijos programa, ko iš jos galima tikėtis ateityje.
Dalyviai turės galimybę aptarti programos ateities perspektyvas ir pasiūlymus, gauti verslumo konsultantų parengta vertingą informaciją.
Tie, kurie neturėjo galimybės dalyvauti ACESS projekto kursuose ir mokymuose, turės išskirtinę galimybę dar kartą išgirsti apie jauniesiems verslininkams reikalingas žinias ir įgūdžius, susipažinti su istartup.eu platforma, kurioje interaktyvūs mokymai ir vaizdo įrašai, norintiems vystyti verslą, lauks ir po projekto.
Visi susidomėję, o ypač mėginantys „įsukti“ savo verslą, ar dar tik brandinantys idėjas apie nuosavo verslo pradžią, konferencijoje gali dalyvauti nemokamai. REGISTRACIJĄ GALITE RASTI ČIA.
Projektas Nr. LT-PL-4R-301 „Paramos verslui sistemos akceleravimas (ACCESS)“ įgyvendinamas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.