Dirbs pogrindyje
Pasak kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos viceprezidentės Dianos Bučinskienės, daugelis grožio specialistų jau yra pasiskiepiję ar persirgę, tad galimybių pasą turi. Tačiau reikalavimo suteikti grožio paslaugas tik galimybių pasą turintiems klientams D.Bučinskienė nepalaiko.
„Tai pakenks grožio verslui. Tai nėra geras sprendimas. Mums visi klientai brangūs ir mylimi, gerbiame jų asmeninį apsisprendimą ir nenorime jų skirstyti į turinčius galimybių pasą ir ne.
Manau, atsiras ir tokių grožio specialistų, kurie priims klientus ir be galimybių paso. Juk mūsų atlyginimas priklauso nuo klientų skaičiaus, tad dalis išeis dirbti į pogrindį, šešėlį“, – kalbėjo D.Bučinskienė.
Iš to, ką klientai pasakoja, D.Bučinskienė sakė susidariusi įspūdį, kad apie 50 proc. jų yra pasiskiepiję, o kita dalis – ne. Tad dėl tokio Vyriausybės sprendimo klientai bus prarasti.
„Nemanau, kad šis Vyriausybės sprendimas paskatins suskubti klientus suskubti apsikirpti ar pasidaryti šukuosenas, juk jos neišsilaikys pusę metų. O ir nemanau, kad žmonės dėl to, kad nueitų pas kirpėją, bėgs už savo pinigus darytis testus“, – pabrėžė ji.
Nors anksčiau kalbėta, kad po karantino grožio paslaugų kainos neturėtų kilti, jos vis dėlto padidėjo. D.Bučinskienė sakė, kad to priežastys kelios. Pirma, dėl karantinų sumažėjo klientų skaičius, antra – kilo elektros kainos, trečia – pabrango grožio priemonės. Dėl visų šių priežasčių teko šiek tiek padidinti ir paslaugų kainas.
„Bet jei dabar dar sumažės klientų, kainose tai tikrai pasijaus“, – įspėjo ji.
Galimybių paso tikrinimas – jokia naujiena
Tuo metu „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas sprendimą dėl galimybių paso palaiko: „Džiaugiamės gaudami progą dirbti, norime, kad į areną atėję žiūrovai jaustųsi saugūs.“
„Jeigu žinosime, kad galėsime dirbti sezono metu, tada galėsime rengti ne tik krepšinio rungtynes, bet ir užsienio žvaigždžių koncertus“, – pranešė M.Vedrickas.
O ir galimybių paso tikrinimo sistema „Žalgirio“ arenai jokia naujiena. „Birželio pradžioje vyko Lietuvos krepšinio lygos finalai, mes jau tada įleisdavome žmones į rungtynes tik su galimybių pasais. Buvo pasamdytas ir papildomas personalas, bet, kai vėl pagaliau galime matyti žiūrovus mūsų arenose, tai atperka visus papildomus kaštus“, – sakė atstovas.
Visgi jis pripažįsta, kad žiūrovų gali sulaukti ir mažiau, nes negalės ateiti ne tik nepasiskiepiję, bet galbūt privengs renginiuose dalyvauti ir pasiskiepiję, tačiau ne itin saugiai minioje žmonių besijaučiantys žmonės.