Sistemą diegiančios kompanijos „Ntechlab“ generalinis direktorius Andrejus Telenkovas pasakojo, kad naujoviškos kameros galės atpažinti žmones ne tik pagal jų veidus – bus fiksuojama ir eisena, ir siluetai. Tokias kameras ketinama įrengti laiptinėse, kiemuose, gatvėse ir aikštėse, o duomenys iš jų plauks į Vidaus reikalų ministerijos padalinius.
Negana to, jos fiksuos žmogaus ūgį, o asmenybę bus galima nustatyti net ir pagal akinius, galvos apdangalą ar barzdą.
Pirmiausia vaizdo kameros bus montuojamos sostinės metro stotyse – čia numatyta pakabinti 316 multimedijos ekranų, kuriuose jos ir bus įrengtos. Maskvos metro vadovybė tvirtino, kad kameros nebus skirtos stebėti konkretiems žmonėms, tačiau neslėpė, kad jos galės užfiksuoti pernelyg greitai einančius, nustatytas linijas kertančius ar itin ilgai vienoje vietoje besitrainiojančius asmenis.
Teigiama, kad tokia sistema reikalinga norint informuoti žmones apie neeilinius atsitikimus, skelbti transporto grafikus ir panašiai. Maskva už tai sumokės 932 mln. rublių (10,8 mln. eurų).
Tačiau „besitrainiojantys“ piliečiai bus stebimi ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose, o tai darys specialus vieningas centras. Kaip paskelbė „Kommersant“, visos miestuose įrengtos kameros bus sujungtos į Nacionalinę vaizdo stebėjimo platformą. Jos bus išmanios, todėl galės analizuoti ir pateikti informaciją į centrinę būstinę. Tai Rusijai kainuos 250 mlrd. rublių (2,9 mlrd. eurų).
Sistemos kūrėjai tikina, kad taip bus fiksuojami nusikaltimai ir kitokie įvykiai. Sistema neva įvertins gautus kadrus ir prireikus norimą vietą galės stebėti ne viena kamera. Šių gamintojai tvirtina, kad bus atpažįstami ne tik veidai, bet ir automobilių valstybiniai numeriai. Pirmiausia toks sekimas bus pradėtas didžiuosiuose miestuose, o vėliau – ir mažesniuose.
Šį projektą ketinama įgyvendinti per penkerius metus, o juo užsiima karo pramonės koncernas „Rostech“ bei kompanija „Rostelekom“, teikianti telekomunikacijų paslaugas Rusijos valstybės institucijoms bei korporatyviniams klientams.
Spėjama, kad Nacionalinė vaizdo stebėjimo platforma taps atnaujinto Aparatų ir programų komplekso dalimi ir vykdys numatytą programą „Saugus miestas“. Iki 2030 metų šiai programai įgyvendinti tikimasi visoje šalyje pastatyti iki trilijono įrenginių, tad vienam valstybės piliečiui jų teks gyva galybė.