„Europos Sąjunga pasirinko socialinio verslo modelį kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi – kas ketvirta nauja įmonė Europoje yra socialinio verslo subjektas, tokių yra jau per 2 milijonus. Lietuvoje socialinio verslo reguliavimas dar tik formuojasi: nesame įstatymais apibrėžę, kas yra socialinis verslas, todėl sunku skatinti tvarią jo plėtrą. Nesusipratimas, kad iki šiol neturėjome Socialinio verslo įstatymo“, – sakė Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.
Naujai registruotame projekte „socialinio verslo“ sąvoka apibrėžiama kaip „socialinei ekonomikai priskiriamo subjekto vykdoma ūkinė, ekonominė veikla, kuria siekiama visuomenei naudingų tikslų, socialinio ar (ir) aplinkosauginio poveikio“. Socialinio verslo pelnas būtų naudojamos socialiniam ar aplinkosauginiam poveikiui kurti.
„Šiandien socialinis verslas įgauna vis didesnę svarbą – tai yra didelė socialinės ekonomikos dalis ir tampa svarbiu Europos Sąjungos ekonomikos ramsčiu. Naujo siūlymo tikslas – papildyti Smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymą „socialinio verslo“ sąvoka ir suteikti įgaliojimus Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai nustatyti socialinio verslo subjekto veiklos kriterijus, statuso įgijimo ir netekimo tvarką, socialinio verslo subjektui taikomas skatinimo formas“, – sako A. Bagdonas.
Teikiamas įstatymo projektas nuo šių metų sausio mėnesio buvo svarstomas drauge su socialinio verslo asociacijos nariais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, Socialinės apsaugos ir darbo bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų darbuotojais ir socialinio verslo praktikais.
„Naujas įstatyminis pagrindas stiprins socialinio verslo subjektų pripažinimą ekonomikoje ir suteiks daugiau galimybių formuoti visuomenės nuomonę apie socialinės ekonomikos svarbą ir jos teikiamą naudą, kuriamą pridėtinę vertę“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Bagdonas.