„Forbes“ atrinko įdomiausius jo pasisakymus.
W.Buffettas prisipažino, kad jį stebina didžiulis JAV ekonomikos atsigavimo tempas. „Tai – labai neįprasta recesija: daugelyje ekonomikos segmentų reikalai vystosi itin gerai“, – pastebėjo jis.
„Berkshire“, kuri dirba vartotojiškų prekių, draudimo, pervežimų ir kitose srityse, anot investuotojo, spaudžiama infliacijos, todėl turi kelti kainas. Tačiau, W.Buffetto teigimu, žmonės turi pinigų ir susimokės net ir esant didesnėms kainoms.
Mokydamas pradedančiuosius investuotojus turtuolis pirmiausia priminė, kad nė viena iš 20 kompanijų, kurios 1989 m. buvo brangiausios pasaulyje, šiandien nepatenka net į Top-20. „Pasaulis gali labai labai stipriai pasikeisti“, – sakė jis. Tokie pokyčiai, W.Buffetto teigimu, įrodo, kad labai svarbu diversifikuoti portfelį.
Investuotojas taip pat pabrėžė, kad pasirinkimas, į kurias akcijas investuoti – tai kur kas daugiau nei dairytis srities, galinčios ateityje suklestėti.
XX amžiaus 1-ajame dešimtmetyje automobilių rinkoje buvo apie 2 tūkst. kompanijų, nes investuotojai ir verslininkai tikėjosi, kad šiai šakai priklauso ateitis. 2009 m. iš tų 2 tūkst. rinkoje buvo likusios vos trys.
Praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį „Berkshire“ savo portfelyje 3,7 proc. sumažino „Apple“ akcijų dalį. Dabar W.Buffettas pripažįsta, kad tai galėjo būti klaida. Esą investuojantieji į „Apple“ greičiau parduos automobilį nei šios IT bendrovės akcijas.
Visai kitoks milijardieriaus požiūris į parduotas stambiausių JAV aviacijos kompanijų akcijas. Investuotojas nurodė, kad oro pervežimų pramonė prarado reikšmingus pinigus ir, vertinant iš pelno perspektyvos, neteko ir potencialo.
W.Buffettas sukritikavo „Robinhood“ ir į ją panašias investavimo platformas, kurių populiarumas paskutiniais metais stipriai išaugo.
90-metis milijardierius jas pavadino „kazino grupe“, esą tokios paslaugos naudojasi žmonių azartiniais instinktais. „Kažkuriam laikui tai sukuria tam tikrą realybę. Tačiau jums niekas nepasakys, kada laikrodis išmuš 12 ir viskas pavirs į moliūgą ir peles“, – sakė W.Buffettas.
Savo ruožtu „Robinhood“ verslo dienraščiui „The Wall Street Journal“ perdavė, kad „senoji gvardija nenori, kad vidutiniai amerikiečiai užimtų vietas prie stalo Volstrito, todėl imasi įžeidinėjimų“.