Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti Susisiekimo ministerijos projektų.
„Ministerija skubotai priėmė sprendimą dėl atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo įgyvendinimo Lietuvoje. Pripažįstame, kad šiam projektui reikia išsamiau pasiruošti. Parengsime planus, juos išdiskutuosime ir tuomet vertinsime finansavimo skyrimą“, – sako viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.
Skaitmeninio radijo tinklo diegimo Lietuvoje pasiūlymą ministerijai pateikė Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC). Šiemet, rengiant RRF priemonių planą, LRTC skaitmeninio radijo tinklo diegimo Lietuvoje pasiūlymas buvo įtrauktas į pirminę RRF dokumento versiją, kuri buvo pristatyta ir prieinama Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijų rengtų viešų konsultacijų metu.
Jų metu esminių pastabų ir prieštaravimų dėl šio projekto įgyvendinimo iš suinteresuotų šalių (nacionalinių ir regioninių radijo stočių transliuotojų) nebuvo pateikta.
Vėlesniame etape Susisiekimo ministerija organizavo nuotolinę diskusiją, kurioje savo įžvalgomis pasidalino nacionalinių ir regioninių radijų programų transliuotojai.
Diskusijoje su rinkos dalyviais buvo sutarta, kad pirmiausia reikalingas su visomis suinteresuotomis šalimis išdiskutuotas ir aiškus skaitmeninio radijo tinklo infrastruktūros diegimo Lietuvoje veiksmų planas, kuris patenkintų visų Lietuvos radijo stočių transliuotojų lūkesčius bei įvertintų kompensavimo galimybes radijo klausytojams įsigyjant skaitmeninio radijo imtuvus, o tik tuomet turėtų būti vertinamas projekto finansavimo poreikis ir valstybės skatinimo galimybės.
Ministerija, išklausiusi ir įvertinusi visas susitikimo metu gautas rinkos dalyvių pastabas, priėmė sprendimą atsisakyti skaitmeninio radijo tinklo diegimo finansavimo RRF lėšomis ir projektas jau yra išimtas iš RRF plano.