„Pandemija gerokai komplikavo vaizdą tiek švietimo, sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir pajamų nelygybės požiūriu situacija, deja, pablogėjo. Tai yra objektyvus veiksnys. Aš manau, kad su juo būtina kovoti ekonominės ir socialinės politikos priemonėmis.
ES labai puikiai suvokia realią situaciją, atsakomybę ir suteikia šitą atsakomybę tiek centrinėms institucijoms, tiek nacionalinėms Vyriausybėms. Mūsų pozicija ta, kad turime ir nacionaliniu lygiu naudoti labai aktyvias priemones tam, kad koreguotume ir pagerintume socialinę mūsų žmonių situaciją, kuri šiuo metu tikrai nėra geriausia“, – sako G.Nausėda.
Pasak G.Nausėdos, pirmiausia reikia nukreipti savo pastangas į tas sritis, kurios labiausiai reikalauja dėmesio – pirmiausia vienodo starto, vienodų galimybių užtikrinimas, ypač tiems žmonėms, kurie turi negalių, taip pat vaikams, vyresniems žmonėms.
„Taip pat svarbu užtikrinti pastangas garantuoti minimalų pajamų standartą išvengti skurdo didėjimo. Deja, tai taip pat šiuo metu yra problema. Man svarbu, kad būtų socialinis dialogas, kad jis būtų ne deklaratyvus, formalus, o įtrauktų interesų grupes, darbdavius, darbuotojų organizacijas į sprendimų priėmimų procesą“, – sakė šalies vadovas.