„Turime išsiaiškinti, nes dar ir patys nematome aiškumo. Kreipsimės raštu ir lauksime atsakymo“, – naujienų agentūrai BNS teigė asociacijos „Lietuvos prekyvietės ir turgavietės“ vadovas Vytenis Butkevičius.
Jis pabrėžė, kad kiekvienas prekybininkas yra atsakingas, jog tinkamai priimtų pirkėjus. „Kiek, kas ir kokioje pasiruošimo fazėje – ar užsipirkę dezinfekavimo skysčio, ar juostas nusibraižę, ar kameras pastatę, ar įdarbinę papildomai darbuotojų prižiūrėti tvarką, negaliu atsakyti“, – teigė V.Butkevičius.
Pašnekovas neabejoja, kad turgavietėse yra saugiau nei prekybos centruose: „Pas mus nėra jokių daugkartinio naudojimo vežimėlių ar krepšelių“.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkės Zitos Sorokienės teigimu, grįžti į darbą prekybininkai yra pasiruošę jau nuo Kalėdų.
„Visi pasiruošę ir laukia, nes situacija nepavydėtina – neturi pajamų“, – BNS sakė Z.Sorokienė.
Jos teigimu, daugelis vyresnio amžiaus prekybininkų jau yra paskiepyti, kiti testuosis.
Z.Sorokienė pabrėžė, kad dalis žmonių prekiauti į turgavietes negrįš: „Dar nežinia, kiek, bet bus. Jau yra pernuomojamos patalpos.“
Z.Sorokienės teigimu, jeigu nebūtų leista turgaviečių parduotuvėms dirbti savaitgaliais, joms atnaujinti veiklą nebus verta.
„Jeigu turgui neleistų savaitgalį dirbti, būtų tas pats, tarsi turgus būtų uždarytas. Didžioji dalis, 80 proc., turgaviečių pagrindinės prekybos dienos yra savaitgaliai, o iš jų 50–60 proc. dirba būtent tik šeštadienį ir sekmadienį“, – tvirtino Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė.
Z.Sorokienės teigimu, turgaus prekeiviai anksčiau paprastai nedirbdavo pirmadieniais, tačiau dabar apie 60 proc. jų, ypač regionuose, jau dirba.
V.Butkevičius kartojo, kad turgavietės ir jų darbuotojai kels ieškinius valstybei dėl suvaržytos veiklos. „Paduosime į teismą. Iškelsime grupinius ieškinius. Tiesiog tai užtrunka“, – BNS kalbėjo asociacijos „Lietuvos prekyvietės ir turgavietės“ vadovas.