Greitieji COVID-19 antigenų testai prekybos tinkluose tapo itin populiaria preke. Jų nuperkama tiek daug, kad kiekius parduotuvėse žadama net didinti.
„Per pirmąsias dvi dienas visi testai buvo išpirkti. Testus parduodame didžiosiose parduotuvėse ir „juodosiose“ savivaldybėse“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė prekybos tinklo „Iki“ atstovė spaudai Vaida Budrienė.
„Norfa“ greitaisiais antigenų testais pradėjo prekiauti praeitą penktadienį. Pirkėjų susidomėjimas tikrai yra, bet negalėčiau pasakyti, kad pirkėjai juos šluoja iš parduotuvių lentynų“, – teigė prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryšiklis.
Kiek anksčiau greitaisiais antigenų testais pradėjo prekiauti ir vaistinės.
„Testų patikimumas labai didelis – 99,75 proc. tiek iš nosies, tiek iš seilių. Tik būtina tiksliai laikytis nuoseklumo, tada testas parodys, ar žmogus turi virusą, ar neturi. Jeigu testas bus teigiamas, reikės skambinti numeriu 1808 ir registruotis PGR testui“, – aiškino „Eurovaistinės“ farmacininkė.
Pasak jos, žmonės daugiau perka testus, atliekamus iš seilių.
„Iš nosies tikrai ne kiekvienas vaikas leis atlikti testą, nors ir nereikia giliai įkišti – apie 2,5 cm. Bet vis tiek tai ne visiems malonu, todėl populiaresnis testas iš seilių, nes jį lengviau atlikti.
Po vieną šių testų niekas neperka, bent po du mažiausiai“, – atskleidė farmacininkė.
Nors teigiama, kad tokius testus naudoti nesunku, ne visi žmonės testą linkę atlikti patys.
„Man tokių nereikia, geriau aš eisiu į laboratoriją ir ten pasidarysiu gerą testą“, – pripažino „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinta praeivė.
„Nepirkčiau, nes negalėčiau pati pasidaryti. Aš neturiu tokios specialybės“, – sakė ir kita moteris.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino, kad jau yra sudarytos visos teisinės galimybės šiais testais prekiauti. „Dabar tėra klausimas, kaip greitai rinka jais užsipildys, Akreditavimo tarnyba turi juos aprobuoti“, – sakė jis.
Greitųjų testų kainos prekybos vietose – apie 5–7 eurai. Privačiose laboratorijose – nuo 14 eurų.