Į sporto klubus veržėsi nuo ryto
„Faina po penkių mėnesių pertraukos pagaliau sugrįžti į sporto klubą. Per karantiną teko sportuoti lauke, bet laukas nepakeičia sporto salės“, – sakė „Lietuvos ryto“ televizijos kalbintas vyriškis.
„Atėjau pačią pirmą dieną, norisi to sporto, aktyvumo gyvenime, tikrai labai džiaugiuosi“, – pripažino ir kita pirmadienį kalbinta mergina.
Nors sporto klubai nuo pirmadienio jau atidaryti, veiklą vis dar riboja nemažai draudimų. Vienam žmogui, įskaitant ir darbuotojus, turi tekti bent 20 kv. metrų ploto. Grupinėse treniruotėse gali dalyvauti ne daugiau kaip penki žmonės, neįskaitant trenerių.
„Emocijos labai pozityvios. Net ir esant tiek daug ribojimų galime pradėti veiklą. Tiek darbuotojai, tiek klientai jaučiasi pakiliai. Buvo žmonių, kurie ryte 6 val. 30 min. jau laukė atidarymo“, – atskleidė „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.
„GymPlius“ direktorius Mantas Badikonis taip pat pripažino, kad esamus ribojimus vertėtų keisti, tačiau kol kas – buvo prisitaikyta.
„Šiek tiek trikdo kai kurie apribojimai, bet manau, kad tik laiko klausimas, kada valdžios institucijos pamatys, jog galime užtikrinti saugią veiklą. Palaipsniui tie apribojimai dings ir veiklą galėsime tęsti.
Garantuojame visas saugumo taisykles. Persirengimo kambariuose įrengti ozonatoriai, kurie valo orą, klientams vis primename laikytis saugumo reikalavimų. Norime, kad žmonės jaustųsi saugiai, kaip namuose, matytų, kad aplinka yra sterili ir pritaikyta ribojimams“, – pasakojo M.Badikonis.
Baseinai atidaryti ne visiems
Visgi sporto klubai neslepia apmaudo, kad baseinų veikla lieka stipriai apribota. Juose gali vykti tik aukšto meistriškumo sportininkų treniruotės.
„Dabar išeina taip, kad plaukikai yra labiau diskiminuojami nei sportuojantys salėse. Manau, tai neteisinga. Tikiuosi, kad artimiausiu metu tai bus galima pakeisti, nes baseinuose galbūt net yra saugiau dėl floro, dezinfekcijos“, – sakė V.Šiugždinis.
Tokios nuomonės laikėsi ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas.
„Mano požiūriu, tai tikrai pertekliniai suvaržymai. Taip išreiškiamas ir nepasitikėjimas pačiomis institucijomis, kad jos negali užtikrinti saugumo“, – teigė jis.
Dalyje savivaldybių, kur sergamumo rodikliai geresni, baseinuose gali būti organizuojamas neformalusis ugdymas penkių vaikų grupėms arba vienos klasės mokiniams, ugdomiems kontaktiniu būdu. Tačiau, pasak V.Jankausko, tai situacijos negelbėja.
„Tikėtis, kad kažkas važiuos maudytis iš Klaipėdos, yra nerealu. Jeigu situacija negerės, klientų ratas nebus plečiamas, neaišku, ar neturėsime užsidaryti“, – nuogąstavo jis.
Nuo pirmadienio baseinai ir pirtys gali veikti ir apgyvendinimo įstaigose, bet jose gali būti tik vienos šeimos nariai.