Per pandemiją viena prekė lombarduose tapo ypač paklausi: griebia vos tik atsiranda

2021 m. balandžio 24 d. 21:56
Daiva Baronienė, www.panskliautas.lt
Įsisiautus „covidui“, suklestėjo Panevėžyje pinigus už užstatus skolinantys lombardai, nes šeimoms prireikė mokyklinės technikos. Užtat rajonuose sunkiau – Biržų ir Rokiškio lombardai išgyvena sunkmetį. Jų verslą apsunkino judėjimo ribojimai.
Daugiau nuotraukų (7)
Sėkmė, kad uždarė mokyklas
Trijų Panevėžio lombardų savininkas Aleksejus Agafonovas džiaugiasi, kad dėl pandemijos vaikams mokantis namuose tėvai buvo priversti ieškoti pigesnių kompiuterių ir jų rasdavo lombarduose. Būtent tai ir ištuštino šių įstaigų lentynas bei garantavo pelną.
Verslininkas teigė vienu metu net sunerimęs, kad tik jo lombardai nepritrūktų užstatytų prekių.
„Didelių pirkėjų srautų sulaukėme, kai buvo nutarta mokinius mokyti nuotoliniu būdu. Kaip suprantu, kiekvieno mokinio mokyklos nepajėgė aprūpinti kompiuteriu, ne visi moksleiviai juos turėjo namuose, tad žmonės pradėjo varstyti lombardų duris ieškodami galimybės pigiau vaikams nupirkti privaloma tapusią šią mokymo priemonę“, – aiškino lombardų savininkas.
Auksas visada populiarus
A.Agafonovas patikino, jog klientų užstatytus kompiuterius, išmaniuosius telefonus lombardų lankytojai perka ir dabar.
Net nauji lombarduose parduodami daiktai, pasak pašnekovo, paprastai būna pigesni keliais šimtais eurų, o jau naudotą prekę galima nusipirkti netgi maždaug dvigubai pigiau.
„Daug kas mano, kad nešantieji daiktus į lombardą už užstatą yra priklausomi žmonės, dažniausiai narkomanai. Kategoriškai neigiu šią nuostatą“, – tvirtino verslininkas.
Anot jo, narkomanai apskritai vargu ar turi ką nešti iš namų, tad dažniausi jo lombardų klientai – šeimų tėvai, į mėnesio pabaigą pritrūkstantys pinigų. Aukso dirbinius dažniausiai įkeičia pensininkai.
Pašnekovas sakė turįs nuolatinių klientų, varstančių lombardų duris ir laukiančių, kada galės supirkti aukso dirbinius. Ši prekė visada esanti populiari.
Komisai – kita verslo rūšis
Panevėžietis A.Agafonovas nežinantiems ar primiršusiems paaiškino, kas yra lombardai ir kuo jie skiriasi nuo komisų: „Kaip žinote, lombardai yra ta verslo sritis, kur užstatą pateikusiam klientui pinigai įteikiami iškart. O komisuose laukiama, kol daiktas bus parduotas ir tik tuomet bus atiduoti pinigai.“
Lombardų savininkas dar priminė, jog pagal sutartį su klientais jų užstatyti daiktai laikomi sutartą laiką. Jei per sutartą laiką jie neatsiimami, įkeisti daiktai tampa prekėmis ir būna parduodami.
„Patys populiariausi į lombardus nešami daiktai – kompiuteriai, kompiuterinės planšetės, išmanieji telefonai, televizoriai. Taip pat kaip užstatą imame auksą, paklausius, vertę turinčius darbo įrankius – viską, kas turi vertę, ką pardavus galima būtų uždirbti, toliau sukti verslą, klientams skolinti pinigus“, – toliau aiškino A.Agafonovas.
Šiame versle siekiama greito rezultato, tad už užstatą priimamos greit parduodamos prekės.
Užstato pinigai – dantims ar kelionėmis
Biržuose lombardą valdantis Ričardas Valentėlis patikino, jog mieste jo įkurtas lombardas – vienintelis. Pasak vyriškio, iki jam ėmusis skolinimo už užstatus verslo, Biržuose būta dar vieno lombardo, bet jis užsidarė. Anot savininko, du lombardai šiame mieste vargu ar išsilaikytų.
„Iš tiesų pandemija mano verslui pakišo koją, tad dabar gyvenu nerimu. Jei bus paskelbtas trečiasis karantinas, savo verslą būsiu priverstas likviduoti“, – patikino R.Valentėlis.
Verslininkas svarstė, jog bepigu didelio Panevėžio lombardams – ten nemažai žmonių užstatydami daiktus skolinasi pinigus.
„Anksčiau gal ne tiek buvau į tai atkreipęs dėmesį, o štai per karantiną pastebėjau, kad nemažai Biržų lombardo klientų – ne pačių Biržų, o Biržų rajono gyventojai. Per karantiną išbraukus gana daug autobusų maršrutų, keliuose sustačius pareigūnus, į Biržus nebegalėjo atvykti tiek žmonių, kiek jų atvykdavo anksčiau. Dėl to aš netekau klientų“, – guodėsi R.Valentėlis.
Iš atėjusių klientų jis supratęs, kad vyresni žmonės į lombardus eina pristigę pinigų dantims protezuoti, jaunesni anksčiau įkeisdavo daiktus dėl kelionių, naujų pirkinių.
Verslas vos gyvas
Kupiškyje ir Pasvalyje lombardų aptikti nepavyko.
Rokiškyje veikiančio lombardo darbuotoja pasakė, kad jų mieste tėra vienas lombardas, ir guodėsi, kad dabar, per pandemiją, jis vos gyvas. Moteris prisistatyti nepanoro.
„Mūsų verslui koją kaip reikiant pakišo judėjimo apribojimai – žmonės negali atvykti iš atokesnių rajono vietų. Kol kas aptarnaujame miesto žmones, bet vien šios klientūros per maža, kad verslas galėtų plėtotis“, – sakė lombardo darbuotoja.
lombardas^InstantKompiuteriai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.