Taip „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ teigė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas.
„Tuo skaudžiau, kad Vyriausybė nukentėjusioms įmonėms paramą padidino nuo 100 tūkst. iki 350 tūkst. eurų, o smulkiesiems svarsto, kaip sumažinti 250 eurų išmokas“, – kalbėjo jis.
E.Šablinskas piktinosi, kad uždaroje kino salėje žmonėms leidžiama sėdėti kad ir valandą, o prekiauti turguje – ne.
„Jei leidžia lankytis prekybos centruose – puiku, bet ten uždaros erdvės, vienas su kitu trinasi per pusmetrį. Praėjusių metų įrodymas: jokių židinių prekyvietėse nebuvo. Dabar paviljonu vadina statinį, kurio abi pusės kiauros, bet jis po stogu – todėl prekiauti nevalia“, – sakė laidos pašnekovas.
Anot jo, skausmingai smulkieji reaguoja ir į tai, kad, pavyzdžiui, Rietavo turgus dirbti gali, o turgaus prekeiviai, kurie įsikūrę po medinėmis pavėsinėmis – jau nebe.
Pasak asociacijos atstovo, leidus prekybą turguose žmonės bent psichologiškai pailsėtų – pati prekyba iš karto neatsistatys. „Dar baisiau, kai premjerė smulkiesiems pasako – eikit, tarkitės su virusologais, prie ministerijos esančia ekspertų taryba. Kas pas mus valdo padėtį, – klausė E.Šablinskas. – Kad tik trukdyt, kad tik užlaužt, kad smulkusis negalėtų išgyventi“.
Vyriausybės sprendimą turgavietes atidaryti tik gegužės 3 d. jis vadina pasityčiojimu. Esą milžiniška masė žmonių, kurie išgirdę, kad galbūt bus leidžiama veikla, jau buvo pasiruošę imtis darbo, išgirsta, jog to daryti nevalia.
„Nesuprantu, ar viskas pinigais matuojama, ar dar ir psichologinė mūsų žmonių svarbi. Kai aplink visi bruzda, tokią masę žmonių laiko žemiau vergų, nors jie visiškai gali dirbti – pernai įrodė, kad pas juos nėra židinių. Ir, svarbiausia, kad sąlygos pas juos idealesnės nei pas mūsų kolegas prekybos centruose“, – emocingai kalbėjo E.Šablinskas.