Anot jų, dabar prie vieno pašto nusidrieks ilgiausios eilės, o pensininkai, gyvenantys miesto centre, bus priversti kulniuoti susimokėti mokesčius į visai kitą miesto galą. Tačiau „Lietuvos pašto“ atstovai sako, kad toks sprendimas priimtas dėl klientų patogumo.
Senjorai pėdins į kitą miestą galą, visi susigrūs prekybos centre
Pirmadienį pasklido žinia, kad du Palangos pašto skyriai, esantys Vytauto g. 53 ir Klaipėdos pl. 62A, bus sujungti ir įkurdinti naujame pašto skyriuje „Rimi“ prekybos centre. Senieji pašto skyriai darbą baigs jau balandžio 20 d., o naujasis duris atvers balandžio 21 d.
Tokia žinia kaipmat papiktino palangiškius. Jie atkreipė dėmesį, kad Palangos miesto centre esančio pašto skyriaus panaikinimas sukels sunkumų vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat neabejojama, kad prie naujojo pašto nusidrieks labai ilgos eilės.
„Liks tik vienas pašto skyrius Palangoje? Visi sueis vienu metu, įsivaizduoju, kokios bus eilės. Ir taip reikėdavo laukti 15 minučių, kai iš trijų darbuotojų tik viena aptarnaudavo žmones“, – piktinosi palangiškė.
„Ta eilė, kuri lauke stovėdavo prie pašto, dabar stovės prie „Rimi“. Ateis dar tie, kurie centre prie pašto stovėjo. Dar stovės tie, kurie laukia į vaistinę ir prie bankomatų. Karantino sąlygomis srautas padidės gerokai. O juk į parduotuvę žmonės dar apsipirkti ateina, kas vyksta sezono metu...
O jei dar pagalvoji, kad visa senoji Palanga nuo Dariaus ir Girėno gatvės, nuo Neringos gatvės turės pėdinti į kitą miesto galą, o daugiausia ten senjorai... tai aš matau problemą ir nemenką“, – įžvelgė ne vieną trūkumą ir kita palangiškė.
„Palangoje yra gana didelis procentas pensininkų, kurie nesinaudoja internetu ir visus mokesčius sumoka pašto skyriuose, kuriuose nusidriekia ilgiausios eilės. Turėtų tikrai „įspūdingai“ atrodyti tas „patogumas“ mėnesio gale.“
Tačiau yra ir naujais pokyčiais besidžiaugiančių palangiškių: „Labai džiugi naujiena, labai laukiu atidarymo. Nebereikės sukti galvos, kur pastatyti automobilį vasarą, nereikės mokėti už automobilio stovėjimą. Tik įžvelgiu vieną minusą – dirbs tik trys operatorės, dėl šito, aišku, kils problemų.“
„Aš nieko prieš, kad perkelė, kad tik nereikėtų eilėje laukti 40 minučių, o, kai lieka prieš tave vienas žmogus, tau pasako: „Viskas, neaptarnausim, nes užsidarom!“ – akcentavo dabartines paštų skyrių problemas.
„Kažkokie apytamsiai reikalai“
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus tokiu sprendimu dėl pašto skyrių pokyčių nėra patenkintas. Jis tokiam sprendimui nepritaria, o ir tikina, kad apie tai nebuvo iš anksto pranešta.
„Bendruomenė ir savivaldybė nebuvo informuota, kad toks pokytis bus. Buvo ant durų pakabintas kažkoks skelbimukas, kad persikelia į kitas patalpas. Bet pasielgta labai brutaliai, ypač todėl, kad prie Vytauto gatvėje esančio pašto gyvena daug senjorų. Jie visą gyvenimą eina ten ir mokesčius moka“, – apie pasirinktos vietos naujam paštui problemą portalui lrytas.lt kalbėjo Š.Vaitkus.
Anot jo, į „Rimi“ buvo galima perkelti Klaipėdos pl. esantį pašto skyrių, nes atstumas itin nepasikeičia – skyrius būtų perkeltas tik į kitą gatvės pusę. Tačiau pašto skyriaus miesto centre panaikinimas, mero nuomone, yra visiškai neteisingas sprendimas.
„Kalbėjau su pašto vadovu ir Susisiekimo ministerija, ministru, kad taip niekas nesielgia. Negalima vieną dieną nieko neinformavus pasakyti, kad paštai bus uždaryti ir iškeliami. Neužtenka ant langelio uždėti kažkokį skelbimą ant balto popieriaus lapo. Tai turėtų būti civilizuotai daromi dalykai.
Ar išsikeltų banko skyrius, ar išsikeltų kitas skyrius, visuomenė turi būti yra informuojama likus pusei metų, turi būti ieškoma sprendimų, gal būtume sprendimą radę kartu. Juk turime tarnauti visuomenei visi kartu, įskaitant ir valstybines institucijas.
Pašto komunikacija ir elgsena visiškai tragiška. Dabar žmonės yra kaip su skuduru per veidą trenkti. Bet dar nenuleidžiu rankų, manau, kad paštas tuos sprendimus pakeis ir Vytauto g. esančias patalpas paliks veikti, juolab, kad artėja vasara“, – teigė meras.
Kadangi apie pašto išsikėlimą palangiškiai ir savivaldybė nebuvo informuoti iš gerokai anksčiau, Š.Vaitkus svarsto, ar čia nėra paslėptų interesų.
„Toks jausmas, kad gal „Lietuvos paštas“ yra iš anksto sutaręs privatizuoti patalpas Vytauto g., nes jau dabar viršuje yra apartamentai. Manau, bandoma lengviausiu keliu nueiti, bet šioje vietoje turėtų būti svarbesnis visuomenės interesas, o ne kažkokie apytamsiai reikalai“, – bandė spėti pašto perkėlimo priežastį meras.
Patalpos nebuvo pritaikytos pašto veiklai
„Lietuvos pašto“ Komunikacijos departamento vadovės Ugnės Bartašiūtės teigimu, palangiškius apie tokius pasikeitimus stengtasi informuoti kuo plačiau. Buvo iškabinti informaciniai plakatai pašto skyriuose dar kovo pabaigoje, o šiuo metu gyventojams į pašto dėžutes dar dalijami ir informaciniai lankstinukai.
Anot jos, toks pašto skyrių apjungimas ir perkėlimas vykdomas ne be reikalo. Senosios pašto skyrių patalpos buvo visiškai nepritaikytos tokiai veiklai, o ir pasirinktos vietos klientams nepatogios.
„Senuosiuose pašto skyriuose neįmanoma užtikrinti kokybiškų paslaugų. Taip pat svarbiu kriterijumi tapo tai, kad patalpos nėra pritaikytos pašto veiklai – dalis patalpų nenaudojamos veikloje, prie pastato neįmanoma patogiai privažiuoti, tai sukelia sunkumų ir klientams, ir darbo organizavimui. Be to, tolimesniam patalpų eksploatavimui reikalingos ir reikšmingos investicijos“, – portalui lrytas.lt situaciją aiškino U.Bartašiūtė.
Atidaryti pašto skyrių prekybos centre nuspręsta todėl, kad viskas bus vienoje vietoje – bus galima ir apsipirkti, ir siuntą pasiimti.
„Absoliuti dauguma atnaujinamų pašto skyrių perkeliami į prekybos centrus dėl patogumo – tai dažnai gyventojų lankoma vieta, klientams patogu užsukti į paštą einant apsipirkti, taip pat prekybos centruose įrengtuose skyriuose ilgesnis darbo laikas, yra automobilių stovėjimo aikštelės, patalpos, pritaikytos žmonėms su negalia.
Naujame pašto skyriuje bus įrengti trys klientų aptarnavimo langeliai, patogi laukimo salė, siuntų savitarnos erdvė, skyrius, pritaikytas žmonėms su negalia. Siekiant užtikrinti daugiau patogumo, šis skyrius darbo dienomis dirbs valanda ilgiau, taip pat ir šeštadieniais“, – privalumus vardijo U.Bartašiūtė.
Šis pašto skyrius įėjimo iš lauko neturės, į jį bus galima patekti tik per prekybos centro vidų, tačiau, U.Bartašiūtė patikina, kad bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Už skyriaus ribų grindys bus pažymėtos specialiais lipdukais, kurie nurodys saugų atstumą tarp klientų.