Nes moku mokesčius, nors jau daugiau, nei 6 mėnesius mes nieko neuždirbame. Nes esame įsipareigoję tūkstančiams savo užsakovų. Nes privatūs renginiai turi trumpą vasaros sezoną, todėl jau seniai laikas mums sugrįžti į darbus.“
Pasitelkę štai tokius „nes“ trečiadienį, balandžio 14-ąją, privačių renginių atstovai internete surengė protesto akciją. Jos tikslas – atkreipti valdžios dėmesį, kad ši kuo greičiau suteiktų galimybę vykti privatiems renginiams.
Protesto dalyviai – tai kaimo turizmo sodybos, atlikėjai, vestuvių planuotojai, dekoratoriai, fotografai, didžėjai, barmenai, šou pramogų tiekėjai ir visi susiję su privačiais renginiais.
Kiekvienas jų nusifilmavo telefonu ir video siužetus sukėlė į feisbuką. Toks sumanymas, pasak renginių vedėjo Evaldo Venskutonio skleidžia žinią, kad renginių verslo dalyviai yra vieningi ir siekia to paties tikslo – galimybės dirbti.
Neprašo pašalpų
„Esu privačių renginių vedėjas. Jau daugiau nei šešis mėnesius privačių renginių verslas yra uždarytas dėl karantino. Aš privalau dirbti, kaip ir visi Lietuvos privačių renginių vedėjai. Mes neprašome pinigų ir neprašome pagalbos. Ir net neprašome valstybės paramos. Viskas, ko mums reikia – tai sugrįžti į darbus. Nes mes galime dirbti saugiau.
Auginu tris mažamečius berniukus, kuriuos mokau gyventi ne iš pašalpų, kurias duoda valstybė, o susikurti savo verslą ir užsidirbti. Renginių vedimas yra mūsų darbas ir mūsų duona. Mes privalome dirbti“, – štai tokį įrašą feisbuke patalpino pats Evaldas.
„Privatūs renginiai saugūs ir sąmoningi. Aš privalau dirbti“, – patikino protesto akcijoje dalyvaujantis renginių vedėjas Dainius Palivonas.
„Aš privalau dirbti, nes rodau pavyzdį savo vaikams“, – jam paantrino vestuvių planuotoja Svetlana Palivonienė.
Klesti šešėlis
Pasak Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovės Agnės Vaitkuvienės, privačių renginių sodybose sezonas artėja, tačiau vyriausybė vis dar laikosi draudimų pozicijos ir neieško sprendimų, kaip saugiai organizuoti privačius renginius: šeimos šventes, įmonių mokymus, stovyklas.
„Jaučiame didelį klientų spaudimą pradėti sezoną. Matome, kaip šešėlyje esanti šio sektoriaus dalis dirba pažeisdami karantino apribojimus. Tuo tarpu sąžiningi verslininkai laukia vyriausybės leidimų ir klimpsta į skolas.
Šio sektoriaus atstovai nusiteikę desperatiškai ir vyriausybės neveiklumas ieškant saugaus darbo būdų skatina šešėlinę veiklą ir didina nelegaliuose renginiuose užsikrėtusių asmenų skaičių.
Kviečiu visus privačių renginių atstovus išsakyti savo situaciją, paraginti vyriausybę ieškoti sprendimų ir nežlugdyti smulkaus verslo“, – paskatino A.Vaitkuvienė.
Prašysis į delfinariumą
Tuo tarpu atlikėjas Stanislavas Stavickis – Stano pasitelkė išmoningą delfino įvaizdį: „1999 metais Klaipėdos delfinariume įgijau specialybę – išmokau snukiu įmesti kamuolį į krepšį. Moku peršokti dvigubą lanką. Moku paploti pelekais ir „užvesti“ visus žiūrovus.
Pasirodymo gale moku visus aptaškyti vandeniu – gebėjimų dar nepraradau. Tačiau nuo rugsėjo mėnesio aš ir mano kolegos – dabar šneku jau rimtai – nesame turėję nė vieno renginio ar koncerto. Tai – rimta. Sakau – mes privalome dirbti. Jeigu ne, kreipiuosi į delfinariumą – prašau įtraukti mane į vasaros delfinų ir ruonių pasirodymo programą“.
Atlikėja Carol tai, kas jai rūpi, sudėjo į muzikos akordus: „Šiandien per visą Lietuvą skamba prašymai atidaryti renginius. Prisidedu prašydama valdžios netikėtai susidėliojusiais akordais.“