Birštonas – vienas tų miestų, kur COVID-19 sirgo labai mažai gyventojų. Nepaisant to, vėl sugriežtinus keliones tarp savivaldybių patekti į šį kurortą gali tik ten gyvenantys žmonės ar nekilnojamojo turto turintys atvykėliai.
Birštone šiuo metu kaip tik kyla keli daugiabučių kompleksai. Į naujas statybas gyventojai reaguoja skirtingai.
O kas perka nekilnojamąjį turtą šiame kurorte?
Paklausa padidėjo šiemet
Birštono gyventoja Ramunė Kavaliauskaitė tikino, jog jai patinka, kad per karantiną mieste ramu, mažiau svečių. Vis dėlto į kurortą atvyksta nemažai kauniečių, Prienų gyventojų, nes jie čia turi namus, butus.
„Dabar statomi keli nauji daugiabučiai. Jie kyla vietoj senų pastatų. Ne visiems patinka, kad nauji statiniai bus didesni nei senieji, ten įsikurs daug gyventojų ir dar labiau paaštrės ir dabar esanti problema – vietiniams gyventojams dėl atvykėlių sunku rasti vietų automobiliams statyti“, – kalbėjo R.Kavaliauskaitė.
Nemažos naujų daugiabučių statybos vyksta Birštono parko pakraštyje – Algirdo ir Kęstučio gatvių sankirtoje visai netoli Nemuno krantinės. Čia buvo restoranas „Rūdupis“, bet jis jau daug metų neveikė. Vietoj senojo pastato statomi 4 daugiabučiai, pavadinti „Birštono vilomis“.
Šio projekto vykdytojas Rimvydas Baranauskas sakė, kad tai bus trijų aukštų namai su mansardomis. Iš viso beveik 100 butų (39–106 kvadratinių metrų ploto). Prie namų esančioje teritorijoje numatytos 39 vietos automobiliams.
Trys daugiabučiai baigiami statyti, ketvirtasis iškils kitais metais. Pirmojoje viloje rezervuoti beveik visi butai, kitose dviejose – daugiau kaip pusė. Būstai parduodami su visa apdaila, įranga, baldais, todėl vieno kvadratinio metro kaina prasideda nuo 2 tūkstančių 900 eurų.
„Pirmojo karantino metu pirkėjai buvo atsargūs. Šiemet jų susidomėjimas naujais būstais labai padidėjo. Mūsų būstus daugiausia perka Kauno, Vilniaus gyventojai, bet yra ir klaipėdiečių, telšiškių“, – atskleidė R.Baranauskas.
Perka net neapžiūrėję
Birštono centre, priešais autobusų stotį, S.Dariaus ir S.Girėno gatvės tuščiame sklype, taip pat pradėtas statyti naujas daugiabutis, pavadintas „Birštono perlu“. Jo statytoja – kauniečių bendrovė „Juda“.
Bendrovės atstovas Darius Uleckas sakė, kad statybos prasidėjo praėjusių metų pabaigoje, žiemą buvo sustojusios, bet namą planuojama baigti šių metų pabaigoje.
Tai bus 4 aukštų 22 butų namas. Po namu pusiau atvirame pusrūsyje suprojektuota 19 vietų automobiliams.
„Kitus gyventojai galės statyti automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje priešais namą prie prekybos centro“, – aiškino D.Uleckas.
Vieno kvadratinio metro kaina šiame name – nuo 1 tūkstančio 800 eurų.
Pasak „Judos“ atstovo, šiais butais domisi ir vietiniai gyventojai, ir vilniečiai, kauniečiai bei prieniškiai.
„Dėl karantino ir ribojimų ne visi gali atvykti apžiūrėti vietos, kur iškils namas, bet jau rezervuota 10 butų“, – džiaugėsi D.Uleckas.
Pardavė savo namus Kaune
„Judos“ atstovas sakė, kad naujos statybos būstų kurorte stinga. Tai liudija ir kitas šios bendrovės jau įgyvendintas projektas.
Birštono centre, senoje turgaus aikštėje, pernai buvo baigti statyti „Muziejaus apartamentai“. Tai 16 dviejų aukštų namelių, skirtų vienai ar dviem šeimoms.
Vieno kvadratinio metro kaina buvo nuo 2 tūkstančių 600 eurų. Automobilių stovėjimo vietos numatytos prie namų, bet už jas mokėti reikia papildomai. Iki šiol dar neparduoti 4 namai.
„Žinau, kad savo namus Prienuose, Kaune pardavė vyresni gyventojai ir įsikūrė Birštone, kad ramiai leistų senatvę“, – kalbėjo D.Ulevičius.
Spręs ir parkavimo problemą
Birštono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Edvardas Citvaras pranešė, kad Birštone statomas ir dar vienas daugiabutis Vilniaus gatvėje.
Verslininkai su savivaldybe derina ir naujus projektus.
„Dėl vietų stygiaus automobiliams mieste iš gyventojų girdime pastabų. Šiuo metu rengiama studija šiuo klausimu“, – sakė E.Citvaras.
Šalies kurortuose – naujų statybų bumas
Antanas Kišūnas
Nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ Būsto
departamento vadovas
„Birštonas dar šiek tiek atsilieka nuo, pavyzdžiui, Druskininkų, nes dar nėra taip gerai savęs išreklamavęs. Bet nekilnojamojo turto plėtotojai puikiai jaučia, kad ir šis kurortas netrukus taps dar populiaresnis, todėl jau kuris laikas Birštone aktyviai statomi nauji gyvenamieji būstai.
Prie to, kad būtent kurortuose pastaruoju metu graibstomas gyvenimui ar poilsiui skirtas nekilnojamasis turtas, prisidėjo koronaviruso pandemija. Nauji projektai vykdomi ne tik Nidoje, Palangoje, Druskininkuose, bet ir mažuose kurortiniuose miesteliuose.
Jei už naujos statybos gyvenamojo būsto kvadratinį metrą prašoma 1 tūkstančio 600 ar kiek daugiau eurų, tai yra reali kaina. Jei apie 3 tūkstančius – projektų plėtotojų lūkesčiai šiek tiek optimistiški.
Grėsmės dėl to, kad Birštone atsiradus naujiems namams gyventojams sumažės vietų automobiliams statyti, nematau. Šiame mieste yra daug vietų, kur mokėti už automobilių stovėjimą nereikia, todėl vietos jiems yra pakankamai.“
Koronavirusas mieste plačiai neišplito
Dėl sudėtingos koronaviruso situacijos šalyje kovo 27 dieną gyventojams vėl buvo uždrausta vykti į svetimas savivaldybes, bet tą šeštadienio rytą į Birštoną vis suko automobiliai.
Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius sakė, jog dauguma atvykėlių turėjo dokumentus, įrodančius, kad šiame kurorte gyvena arba turi nekilnojamojo turto.
„Per tris valandas į Birštoną neįleidome tik 10 automobilių, panašiai buvo ir visą likusią dienos dalį. Žmonės jau įprato prie tokios tvarkos“, – tikino R.Stiklius.
Pačiame Birštone žmonių gatvėje buvo matyti labai mažai. Tuščioje krantinėje vaikštinėjo arba dviračiais važinėjo vienas kitas vietinis gyventojas. Birštoniečiai tikino, kad jie visos pandemijos metu laikėsi reikalavimų dėvėti kaukes, laikytis atstumų, todėl, matyt, virusas mieste ir neišplito labai plačiai.