Nauja „DFDS Seaways“ paslauga – keleiviai koronaviruso testus gali atlikti Klaipėdos uoste
Gediminas Pilaitis
2021-02-26 14:53Laivybos įmonės „DFDS Seaways“ keltais į Švediją ir Vokietiją plaukiantys keleiviai jau gali koronaviruso testus atlikti prieš pat kelionę, o atsakymą gauti greičiau nei per valandą. Tokią paslaugą nuo šios savaitės siūlo Klaipėdos jūrų uoste įsikūrę įmonės partneriai - laboratorijos „Synlab“ specialistai.
Greitieji testai – prieš kelionę
„Reikalaujama, kad visi į Švediją ir Vokietiją iš kitų šalių atvykstantys asmenys turėtų ne senesnį kaip 48 valandų neigiamą koronaviruso testą.
Siekdami palengvinti susisiekimą pandemijos sąlygomis, nespėjusiems iš anksto susitvarkyti savo reikalų keleiviams siūlome naudotis nauja galimybe - mokamą testą pasidaryti uoste prieš kelionę“, – kalbėjo „DFDS Seaways“ Klaipėdos terminalo operacijų vadovas Robertas Kogelis.
Keleivių patogumui testavimas kiekvieną vakarą nuo 17 val. 30 min. vyksta Centrinio Klaipėdos terminalo (CKT) pastate įkurtame „Synlab“ centre.
Patalpos įrengtos šalia „DFDS Seaways“ klientų aptarnavimo centro, kur vyksta bilietus į keltus įsigijusių keleivių registracija, o tai norintiems atlikti testą ypač patogu.
„Paslaugą suteikiame vietoje, tyrimo atsakymą ir sertifikatą lietuvių, anglų ir rusų kalbomis keleiviai gali gauti greičiau nei per valandą.
Jį būtina pateikti atvykus į Švedijos ir Vokietijos uostus. Tiriami nosiaryklės arba seilių ėminiai“, – sakė „Synlab“ laboratorijos marketingo ir pardavimų vadovė Viktorija Lapė.
Į užsienį išvykstančio keliautojo sveikatos tyrimo paketo kaina Klaipėdos jūrų uoste – 40 eurų.
Keltuose – griežti reikalavimai
Viena didžiausių Europoje keltų laivybos įmonė „DFDS Seaways“, kaip ir anksčiau, taiko saugumo priemones keleiviams.
Klaipėdos terminalo patalpose, keltų sėdimų vietų salonuose, bendro naudojimo kajutėse visiems reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos kaukes.
Naujos pagreitintos koronaviruso testavimo paslaugos tikslas – padėti keleiviams jaustis saugiai, nepažeidinėti griežtų Vokietijos ir Švedijos reikalavimų. Atvykstantiems į šias šalis asmenims reikia turėti ne senesnį kaip dviejų parų koronaviruso testą.
„DFDS Seaways“ vadovybė primena, kad keleiviai, norintys atlikti mokamus koronaviruso testus Centriniame Klaipėdos terminale, iš anksto gali registruotis internetu.
„Synlab“ loratorijos specialistai tokią paslaugą teikia ir kitų įmonių laivais Iš Klaipėdos uosto plaukiantiems keleiviams, įgulų nariams.
Išankstinio COVID-19 testo paslaugą „DFDS Seaways“ taip pat siūlo iš Estijos Paldiskio ir Didžiosios Britanijos Niukaslo uostų keltais plaukiantiems keleiviams.
Patarimas – dažniau būti denyje
Keleivių srautai ribojami ir pačiuose keltuose – žmonės raginami pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu, dažniau lankytis erdviuose atviruose deniuose, jeigu tik oro sąlygos leidžia.
Saugų atstumą išlaikyti padeda ir specialios nuorodos koridoriuose, daiktų paviršiai nuolat dezinfekuojami higienos priemonėmis.
Veido kaukės nebūtinos tik deniuose išėjus pakvėpuoti grynu oru. Be to, savitarnos restoranuose ne tik Švedijos, bet ir Vokietijos maršrutuose maistą keleiviams tiekia įgulų nariai. Visur, išskyrus restoranus bei barus, kai žmonės valgo, reikia dėvėti apsaugos kaukes.
„Laikomės visų sveikatos apsaugos institucijų rekomenduojamų saugumo užtikrinimo priemonių.
Kartais tai gali sukelti nepatogumų keltų keleiviams, prašome jų elgtis atsakingai. Virusą pažabosime tik susitelkę, veikdami išvien“, – pažymėjo „DFDS Seaways“ viešųjų ryšių ir komunikacijos Baltijos šalims vadovas Vaidas Klumbys.
Jūrininkai iš laivų neišleidžiami
Pirmosios padidinto saugumo priemonės „DFDS Seaways“ keltuose įvestos dar pernai kovą, kai Europos valstybes užklupo pirmoji koronaviruso banga. laivynas per ankstesnįjį karantiną ir dabar dirba įprastu grafiku.
Keltais į Švediją, Vokietiją ir Lietuvą atvykusiems keleiviams taikomi saviizoliacijos reikalavimai. Tiesa, Vokietija, atsižvelgdamas į kai kuriose Europos šalyse pagerėjusią epidemiologinę padėtį, žada švelninti taisykles.
Užtikrinant keleivių, jūrininkų ir aptarnaujančio personalo saugumą, „DFDS Seaways“ keltų įgulų nariams neleidžiama išeiti iš laivų, kai jie stovi Kylio (Vokietija), Karlshamno (Švedija), Klaipėdos ir kituose uostuose.
Kai kuriems teko grįžti atgal
Lietuviai jūrų keltais į Vokietiją ir Švediją, kaip ir anksčiau, dažniausiai plaukia verslo reikalais. Nemenka keleivių segmento dalis – Skandinavijos šalyse dirbantys Lietuvos piliečiai, jų giminaičiai.
„Sulaukdavome klientų prašymų perkelti keliones dėl poreikio saviizoliuotis Lietuvoje. Sumažėjo turistų iš Vokietijos, planavusių praleisti atostogas Lietuvoje“, – pasakojo V.Klumbys.
Keltais atplaukę į Vokietijos ir Švedijos uostus keleiviai ten patikrinami. Pasitaikė, kai neigiamų testų pažymų neturėjusiems asmenims neleista išlipti į krantą – turėjo pirkti bilietus ir tuo pačiu keltu plaukti atgal į Lietuvą.
Tai „DFDS Seaways“ keltų operatorius, pasak V.Klumbio, paskatino sustiprinti keleivių kontrolę, galvoti apie greitojo testavimo galimybes Klaipėdos uosto terminale prieš išvykas į užsienio šalis.
Prekių apyvarta nemažėja
„DFDS Seaways“ keltais plukdomų krovinių apyvarta, pasak V.Klumbio, išlieka daugmaž stabili. Laivybos linijoje Klaipėda-Kylis keleivių, lyginanti su praėjusiais metais, nesumenko, šiek tiek mažiau jų plaukia į Švediją.
Dar vienoje Danijos įmonės „DFDS Seaways“ valdomoje Švedijos krypties reguliaraus keltų susisiekimo per Baltijos jūrą trasoje Paldiskis-Kapelskaras pastaruoju metu keleivių netgi pagausėjo.
Toks pokytis keltų laivybos rinkoje irgi siejamas su COVID-19 pandemija – Paldiskyje keleivių srautas pagausėjo, nes laikinai uždaryta Estiją ir Švediją jungianti keltų linija Talinas-Stokholmas.
„DFDS Seaways“ surengė išankstinių pasiūlymų akciją: iki šio savaitgalio šeimos bei vykstantys kemperiais bilietus dar gali įsigyti su 30 proc. nuolaida. Taikoma 50 proc. nuolaida gyvūno bilietui.
Įsigijusiems išankstinius bilietus keleiviams įmonė garantuoja, kad pasikeitus jų planams kelionės, datą vieną kartą galima keisti nemokamai.