Siuvėjai paramą gauti gali, bet keramikai – ne: amatininkai kyla prieš nelygybę

2021 m. vasario 23 d. 15:50
Šiuo metu žmonės, dirbantys savarankiškai, gauna 260 eurų siekiančią paramą, tačiau į ją pretenduoti gali ne visi. Štai muilo gamintojai, keramikai šios paramos negauna. Amatininkai kelia klausimą – kuo skiriasi medžio drožėjai nuo muilo virėjų ir kodėl parama dalijama ne visiems. Šią savaitę pradės galioti ir antrasis paramos paketas savarankiškai dirbantiems – tam skirta 30 mln. eurų.
Daugiau nuotraukų (7)
Amatininkai muilą gamino ir tikėjosi parduoti per Kalėdų mugę, tačiau dėl karantino ji nevyko, todėl muilą teko sudėti į spintą ir laukti prekybai palankesnių laikų.
„Pasiruošėme nemažai produktų būtent tai kalėdinei mugei, bet dabar situacija tokia, kad suku galvą, ką daryti. Kadangi dirbu su individualios veiklos pažyma, aš negaliu tų nuostolių perkelti į kitus metus, kaip kad tai galėtų daryti juridiniai asmenys“, – „Lietuvos ryto“ televizijai guodėsi „Muiliuko“ savininkė Rūta Urbanienė.
Muilo gamintoja sako – nuostoliai didžiuliai, o į paramos gavėjų sąrašą, nors ir dirba savarankiškai, ji nėra įtraukta.
„Aš nematau objektyvių kriterijų, kodėl mes turėtume būti neįtraukti. Iš pradžių galvojau, kad tai dėl to, kad mano ekonominis veiklos kodas yra gamyba, bet aš gaminu ne sau, ne savo malonumui, o tam, kad savo gaminius parduočiau“, – kalbėjo verslininkė.
Tokių amatininkų šalyje ir daugiau. Nors į karantino metu ribojamų veiklų sąrašą įtrauktos tokios veiklos, kaip odos, juvelyrinių dirbinių, medienos gaminių gamyba, tačiau keramikai, muilo, kvepalų gamintojai į nukentėjusiųjų sąrašą neįtraukti.
„Kuo skirasi keramikas nuo drožėjo ar audėjo, siuvėjo – niekuo. Keramikas lygiai taip pat valgo duoną iš savo darbo, iš savo rankų. Jis gamina, žiedžia, pardavinėja savo darbus. Lygiai tas pats su muilo virėjais. Tai žodžiu, neigiamai vertinu, kad kažkas negali pasinaudot parama – arba remiame visus, arba neremiame nė vieno“, – įsitikinęs asociacijos „Kūrėjų meistrų respublika“ vadovas Aivaras Norbutas.
Valdžia sako, kad paramos skirstymo tvarka gali keistis.
„Kiekvienos veiklos įtraukimo ar neįtraukimo į VMI administruojamą sąrašą negalėčiau vertinti, bet žinau, kad jis tikrai yra gana lanksčiai koreguojamas. Tikrai žiūrima į situaciją ir jau, matyt, reikėtų kreiptis į tuos, kurie įgyvendina tą įstatymą“, – mano Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.
„Principai, pagal kuriuos yra skiriama parama yra savarankiškai veiklai iš esmės vienodi. Tai pagrindinis kriterijus yra veikla apribotų veiklų sąraše“, – pabrėžė Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Amatininkai sako, kad valstybės mokami 250 eurų šiuo metu itin praverstų.
„Mano atveju padėtų bent jau tiek, kad aš galėčiau būtinąsias išlaidas pasidengti – patalpų nuomą, nes šitos patalpos nuomojamos, o ne mano nuosavos, taip pat komunalinius mokesčius susimokėti“, – sakė R.Urbanienė.
Šią savaitę Vyriausybė pritarė 30 mln. eurų vertės paramos nuo karantino nukentėjusiems, savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims paketo schemai.
amatininkai^InstantParama
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.