Paramos schemai pritarta pirmadienio pasitarime, galutinis sprendimas dar turės būti priimtas posėdyje. Parama savarankiškai dirbantiems bus skirta iš 150 mln. eurų vertės antrojo paramos paketo.
„Šiuo metu žmonės, kurie dirba pagal individualią veiklą iš Užimtumo tarnybos gauna kasmėnesinę 260 eurų išmoką. Visi suprantame, jog neturint santaupų tokie pinigai yra tikrai labai, labai maži“, – Vyriausybės pasitarime pirmadienį sakė ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė.
Užimtumo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai Gintautas Paluckas ir Tomas Bičiūnas.
„Tokia parama niekaip negali padengti minimalių išlikimo kaštų, pavyzdžiui, būsto paskolos ar nuomos. Dėl šitos priežasties labiausiai karantinų ribojimo sektoriai ir juose veiklą vykdantys asmenys yra priversti skolintis ir tai reikšmingai didina susikaupusių vėluojančių įsiskolinimų dydį“, – sako projekto autoriai.
Parama savarankiškai dirbantiems bus susieta su 2019 metais sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM).
Planuojama, kad parama individualią veiklą vykdantiems gyventojams sieks 100 proc. nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų apskaičiuotos GPM sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 36 minimalius atlyginimus (MMA).
Naują subsidiją galės gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu bus dirbę ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per metus neviršys 12 minimalių algų (7284 eurų).
Praėjusią savaitę Ministrų kabinetas iš antrojo 150 mln. eurų paketo jau sutarė skirti 30 mln. eurų darbuotojų testavimui. Pirmadienį taip pat žadėta svarstyti ir subsidijų labiausiai nukentėjusiam verslui klausimą, tačiau svarstymas atidėtas Finansų ministerijos ir Vyriausybės kanceliarijos prašymu.
Pirmoji paramos verslui priemonė startavo sausį, ją gali gauti įmonės, kurių apyvarta dėl ribojimų nukrito bent 30 proc. Pirmajame pakete subisidijoms skirta 150 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 30 mln. eurų.