Grožio centrų atstovė: dėl verslo atlaisvinimo bus sprendžiama pirmadienį Prekybininkai sutinka viską atlikti pamažu

2021 m. vasario 5 d. 13:22
Papildyta
Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad šalies prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo vis dar uždarytų verslų likimą spręsti pirmadienį.
Daugiau nuotraukų (5)
„Išsakėme visus savo skaudulius, savo situaciją. Prezidentas su ja susipažino ir sakė, kad pirmadienį bus susitikimas prezidento su premjere Ingrida Šimonyte ir bus sprendžiamas mūsų likimas“, – BNS sakė J. Mačiulienė.
„Tikimės, kad jis bus palankus mums ir galėsime pradėti darbus.
Mes sakėme, kad galime teikti saugias paslaugas ir dirbti saugiai“, – pridūrė ji.
Susitikime su prezidentu dalyvavo ir Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė bei Lietuvos prekybos įmonės asociacijos direktorė Rūta Vainienė. Jo metu aptarta smulkiojo ir vidutinio verslo padėtis bei įmonių pasirengimas veikti saugiai pandemijos sąlygomis.
Skirtų didelį plotą
R.Vainienė sakė, kad prekybininkai sutinka veiklą atlaisvinti palaipsniui – pirmiausia galėtų pradėti veikti turintieji atskirus įėjimus iš lauko ir galintieji apriboti prekybos plotą iki 2 tūkst. kv. metrų.
Be to, pasak jos, vienam pirkėjui tenkantis ploto reikalavimas galėtų būti dvigubai didesnis, nei dabar taikomas maisto prekyboje – 30 kv. metrų.
„Sutiktume ir su 50 kv. metrų. Tikrai su didesniais saugumo reikalavimais galima pradėti“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda penktadienį BNS sakė R. Vainienė.
„Nėra pagrindo sakyti, kad parduotuvėse, kur net ir ploto reikalavimą siūlome didesnį, į kurias žmonės eina rečiau, kad ten atsiras didesnė rizika užsikrėsti nei dabar veikiančiose prekybos įmonėse“, – pridūrė ji.
Pasak jos, susitikime taip pat teirautasi, ar verslas sutiktų, jog veiklos būtų švelninamos pagal tas savivaldybes, kuriose sergamumas yra mažesnis, tačiau R. Vainienė sako, jog verslui toks kelias neatrodo prasmingas.
Reikia pusiausvyros 
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog keičiantis pandeminei situacijai, reikia ieškoti saugios pusiausvyros tarp epidemiologinių ir socialinių bei ekonominių tikslų.
Pasak jo, verslas turi stiprinti saugaus veikimo standartus ir jų laikytis, kol visuomenė įgis kolektyvinį imunitetą – nuo to priklauso jo paties galimybės laisviau veikti, pranešė Prezidentūra.
„Antroji pandemijos banga skaudžiai palietė smulkųjį ir vidutinį verslą, ypač tas įmones ar savarankiškai dirbančius asmenis, kurie prekiauja ne pirmo būtinumo prekėmis ar teikia kontaktines paslaugas. Keičiantis pandeminei situacijai, turime ieškoti naujos saugios pusiausvyros tarp epidemiologinių ir socialinių bei ekonominių tikslų“, – po susitikimo su prekybininkų atstovais penktadienį sakė G. Nausėda.
Pirmadienį prezidentas su premjere Ingrida Šimonye, be kitų klausimų, ketina aptarti ir Vyriausybės planus dėl karantino švelninimo etapų.
Susitikime su prekybininkų atstovais penktadienį aptarta smulkiųjų verslininkų ir įmonių, kurių veikla apribota dėl karantino, finansinė būklė, taip pat jų pasirengimas saugiai veikti, kai bus priimtas sprendimas laipsniškai švelninti karantino taisykles.
Verslassmulkusis verslas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.