Atliekų tvarkymo įmonė savo veiklą vykdo sostinės Salininkų rajone, šalia daugiabučių gyvenamųjų namų ir ugdymo įstaigų.
Teikdama paraišką taršos leidimui gauti, atliekų tvarkymo įmonė nurodė, kad visa statybinių atliekų rūšiavimo bei perdirbimo veikla bus vykdoma uždarose patalpose, dalis atliekų bus laikomos atviroje specialiai įrengtoje teritorijoje.
Keletą kartų atlikę įmonės veiklos patikrinimus, Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai nustatė, kad statybinių atliekų perdirbimas buvo vykdomas nesilaikant taršos leidime nurodytų sąlygų, o lauko teritorijos įrengimas atliekų laikymui neatitiko keliamų reikalavimų, sakoma prokuratūros pranešime.
Lauko teritorija nebuvo padengta vandeniui nelaidžia danga, pro ją į žemės gruntą galėjo prasiskverbti užterštas vanduo, galintis daryti neigiamą poveikį gilesniems žemės sluoksniams ir gruntiniam vandeniui. Teritorija, kurioje įmonė laikė nerūšiuotas atliekas, patenka į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zonas.
Nustatyta, kad galbūt neteisėta įmonės veikla daro neigiamą poveikį ir visuomenei, kadangi ji rūšiuoja ir perdirba atliekas šalia ugdymo įstaigų ir daugiabučių namų, kurių gyventojams nuolat tenka patirti įmonės keliamus triukšmus, justi nemalonius kvapus, kvėpuoti dulkėmis ir gyventi vizualinėje taršoje.
Prokuratūros pranešime primenama, kad atliekų tvarkymo įstatyme numatyta, jog atliekos turi būti laikomos taip, kad neturėtų neigiamo poveikio žmonių sveikatai ir aplinkai.
Nustačius pažeidimus, įmonė buvo įpareigota sustabdyti statybos ir griovimo atliekų, kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veiklas, tačiau privalomojo nurodymo neįvykdė.
Prokuroras, gindamas viešąjį interesą aplinkos apsaugos srityje, prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti įmonei išduotą taršos leidimą, įpareigoti įmonę sustabdyti statybos bei kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veiklas atviroje teritorijoje, o jos apdorojamas (laikomas) atliekas perduoti įmonei, turinčiai teisę tokias atliekas tvarkyti.