Į subsidiją galėtų pretenduoti įmonės, kurių ūkinės veiklos vidutinė vieno mėnesio apyvarta sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc., lyginant 2020 metų spalio 1 – 2021 metų sausio 31 dienos laikotarpio apyvartą su 2019-2020 metų atitinkamo laikotarpio vidutine vieno mėnesio apyvarta.
Taip pat tarp pareiškėjų subsidijai gauti galėtų būti nuo 2019 metų spalio 1 iki 2020 metų sausio 31 dienos įsteigtos įmonės, kurių vykdoma ūkinė veikla įtraukta į Dėl karantino paskelbimo ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.
Patvirtinus naują tvarką, subsidijas galės gauti ir tos įmonės, kurių darbuotojų skaičius viršija 250, tačiau atitinka kitus įstatymuose apibrėžtus smulkaus ir vidutinio dydžio verslo kriterijus (metinės pajamos 2019 metais neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 metų gruodžio 31 dieną neviršijo 43 mln. eurų).
Didžiausia subsidija galėtų siekti ne daugiau kaip 800 tūkst. eurų vienai įmonei. Planuojama, kad įmonės pradėti teikti paraiškas galės sausio pirmoje pusėje.
Kaip Eltą informavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, taip pat numatomas priemonių paketas, leisiantis padėti nuo karantino antrosios bangos nukentėjusiam stambesniam verslui. Priemonių projektus sausio pradžioje numatoma pristatyti socialiniams partneriams bei skubos tvarka derinti jų taikymą su Europos Komisija.