Bendrovė žada kreiptis į teismą dėl Pravieniškių pataisos namų nutraukiamo sandorio

2020 m. gruodžio 30 d. 15:37
Klaipėdoje registruota bendrovė „KT Modules“ žada kreiptis į teismą dėl Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nutraukiamos sutarties, kuria įkalinimo įstaigoje turėjo būti perkami moduliniai pastatai.
Daugiau nuotraukų (5)
„Ketiname kreiptis į teismą, nes laikome, kad vykdėme visas sutarties sąlygas. Klientas mano, kad šitoje vietoje nukentėjo, nes sutartį buvo galima įvykdyti, jeigu būtų buvęs noras iš pirkėjo – Pravieniškių pataisos namų“, – BNS trečiadienį sakė įmonei atstovaujantis advokatas Rytis Martinkėnas.
„Vertiname, kad būtent dėl jų veiksmų nebuvo spėta tų pinigų panaudoti iki metų pabaigos. Laikome, kad šitoje situacijoje esame nukentėję, sutartis nutraukiama nepagrįstai“, – teigė jis.
Teisingumo ministerija trečiadienį pranešė, kad įkalinimo įstaiga su bendrove „KT Modules“ sudarytą sutartį ketina vienašališkai nutraukti sausio 8 dieną.
Pagal šią sutartį Pravieniškių pataisos namuose už 3,4 mln. eurų turėjo būti perkami moduliniai pastatai, skirti administracijai bei nuteistiesiems, sutartyje numatytas 100 proc. avansas.
Dėl viešojo pirkimo, kurį pradėjo Kalėjimų departamentas, rizikų į Viešųjų pirkimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybas trečiadienį kreipėsi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
Problema – 100 proc. avansas
„KT Modules“ atstovaujantis advokatas sako, kad spalio pabaigoje pasirašius sutartį įmonė kreipėsi dėl joje numatyto 100 proc. avanso, tačiau įkalinimo įstaiga pradėjo prašyti tą pagrindžiančių dokumentų.
„Mes pateikėme prašymą dėl avanso, kad galėtume pradėti įgyvendinti sutartį ir tada prasidėjo problemos – Pravieniškių pataisos namai prašė įrodyti, kad avansas yra tikrai reikalingas“, – teigė R.Martinkėnas.
Jo teigimu, nors sutartyje nebuvo numatyta, jog įmonė turi pateikti avansą pagrindžiančius dokumentus, atsakymus bendrovė Pravieniškių pataisos namams pateikė.
„Nepaisant to, kad klientas laimėjęs pirkimą, kurio metu įvertintas kaip tinkamas, atitinkantis sąlygas, pajėgus įvykdyti sutartį, jau po pasirašymo pradedama reikalauti avanso pagrindimo sutarčių – iš kur pirksit žaliavas, medžiagas ir panašiai“, – sakė advokatas.
„Mes viską suteikėme. Du mėnesius vyko susirašinėjimas pirmyn atgal“, – pridūrė jis.
Anot advokato, įmonė buvo pasiruošusi dirbti ir be avanso, tačiau sutartyje nurodyta tokia sąlyga, nes viešasis pirkimas paskelbtas kaip vienas iš ekonomiką COVID-19 pandemijos metu skatinančių projektų.
„Kai prasidėjo pandemija, valstybė išskyrė lėšas verslo rėmimui ir įvairių projektų įgyvendinimui. Vienas iš tų projektų, Teisingumo ministerijos administruojamas, Kalėjimų departamento šitų modulinių pastatų įrengimas. Tie pinigai turėjo būti panaudoti iki metų pabaigos, dėl šios priežasties sutartyse buvo įrašytos sąlygos, kad pinigai mokami avansu“, – teigė R.Martinkėnas.
R.Martinkėnas tvirtino, kad bendrovė „KT Modules“ avanso nesulaukė.
Kalėjimų departamentas ir Pravieniškių pataisos namai BNS žada pateikti komentarus vėliau trečiadienį.
Registrų centro duomenimis, bendrovę „KT Modules“ valdo įmonė „KTM Group“, kurią valdo įmonė „Mulito“. Šios įmonės vienintelis akcininkas yra fizinis asmuo – Tomas Svidinskas.
„KT Modules“ vadovauja Nikolajus Bystriakovas.
T.Svidinskas valdo dar vieną įmonę „Canfora“ ir yra jos vadovas, taip pat skolų valdymo įmonės „Easy Debt Service“ valdybos pirmininkas ir jo valdoma „Mulito“ yra viena iš Easy Debt Service“ akcininkių.
„Canforos“ vienintelė akcininkė yra „Mulito“, kurią ir valdo T.Svidinskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.