Jauno verslo akceleratorius „Startup Wise Guys“ patikėjo finansinių technologijų startuolio „HeavyFinance“ komanda, kuri sukūrė neįprastą sutelktinio finansavimo platformą, vieniems suteikiančią galimybę investuoti į sunkiąja technika užtikrintas paskolas, kitiems, pavyzdžiui, ūkininkams ar įmonėms, greitai gauti paskolas brangiai darbo technikai įsigyti.
„Startup Wise Guys“ partneriai neslepia, kad ieško ne kuklių verslo idėjų. Startuolio „HeavyFinance“ ambicingi sumanymai ir tikslai, išeinantys už Lietuvos rinkos ribų, atitiko investuotojų lūkesčius.
„Mūsų 5-erių metų misija – įrodyti, kad Europos Sąjungoje yra galimas vieningas skolinimosi būdas, kad visoje ES dirbantys ūkininkai galėtų per mūsų platformą pasiskolinti, nepriklausomai nuo skirtingo reguliavimo ar suvokimo“, – teigė „HeavyFinance“ vienas iš steigėjų Laimonas Noreika.
Antrasis rizikos ir privataus kapitalo investicijų projekte sulaukęs verslas – Monikos Katkutės-Gelžinės įkurta mokymosi platforma „Teachers Lead Tech“, skirta pradinių klasių mokytojams. Tai nuolatinio mokymosi įrankis, padedantis mokytojui pažinti technologinės kūrybos pagrindus, gilinti programavimo, 3D modeliavimo, darbo su dirbtiniu intelektu įgūdžius, o vėliau įgytas žinias taikyti pamokose. Į startuolį „Teachers Lead Tech“ investavo rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ kartu su verslo angelais.
„Esame orientuoti ne į nuotolinį mokymą, o į skaitmeninių ir technologinės kūrybos įgūdžių stiprinimą ir auginimą. Tai taps bendrojo ugdymo dalimi ateinančius du dešimtmečius. Kad einame teisinga linkme, rodo ir Europos Komisijos investavimo prioritetų kryptys“, – sakė
Rizikos kapitalo fondo „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė teigė, kad investicijas geba pritraukti viena iš dvidešimties besikreipusių įmonių. „Ieškome visumos, susidedančios iš komandos kompetencijos, patirties, požiūrio, sugebėjimo parduoti idėją, noro bendradarbiauti. Ne mažiau svarbus pats produktas, jo reikalingumas rinkai, išgryninti sprendimai, aiškūs žingsniai ir planai, kaip verslas bus auginamas“, – dėstė V. Vaitkevičienė.
„Sėkmės tandeme“ buvo pristatyti 8 į skirtingas verslo augimo stadijas investuojantys rizikos ir privataus kapitalo fondai, papasakota 15-os įmonių, siekiančių investicijų arba jau gavusių jas ir planuojančių plėtrą, istorijų. Projektas pasakojo apie verslo ir investuotojų bendradarbiavimo kasdienybę, rizikos kapitalo fondų skirtumus, jų investavimo kryptis ir prioritetus. Rizikos kapitalo fondų veikloje dalyvauja ir valstybė, investuodama savo bei Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, kurias administruoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).
Kaip sakė INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas, rizikos kapitalas yra specifinis ir ypatingas finansavimo būdas, nes su investicijomis ateina ir žinios, kompetencijos, patarimai, strategijos formavimas.
„Valstybė rizikos kapitalo srityje pradėjo veikti prieš dešimtmetį, šiuo metu vien INVEGOS iniciatyva yra įsteigta 10 rizikos kapitalo fondų, investuojančių į skirtingas įmonės gyvavimo stadijas“, – pasakojo K. Motiejūnas. – „Nuolat analizuojama fondų veikla, jų investavimo strategijos, žiūrima, ką visoje sistemoje galima papildyti. 2021 m. prasideda naujas Europos Sąjungos biudžetinis laikotarpis, tai reiškia, kad dalis gautų lėšų bus nukreipta finansinėms priemonėms kurti ir rizikos kapitalui. Neišvengiamai bus sukurta daugiau ar mažiau naujų fondų“.
Laidos kūrėjai atskleidžia, kad kitąmet žiūrovų laukia dar vienas laidos „Sėkmės tandemas“ sezonas. Atrankose dalyvaujantys verslininkai sieks įtikinti rizikos ir privataus kapitalo fondų investuotojus tapti būtent jų verslo partneriais. Jei turite ambicijų vystyti novatorišką ar globalų verslą ir ieškote investuotojo, kuris, tapęs verslo dalininku, prisidėtų prie įmonės augimo finansais ir patirtimi, pildykite anketą čia.