„Naujus karantino ribojimus vertinu proporcingai esamai situacijai. Aišku, šventes visi nori švęsti su artimaisiais, bet turime suvokti problemos rimtumą. Juolab šiuo laiku įvedus tokį griežtą karantiną, ko gero, mažiausiai pakenkiama didžiajam verslui, žinoma, nekalbant apie prekybos tinklus ir pačią valstybę, nes tai yra didžiausių pardavimų ir surenkamų mokesčių laikas“, – naujienų agentūrai „Elta“ sakė jis.
Dėl sugriežtinto karantino, V.Janulevičiaus teigimu, pramonės sektorius nepatirs didelės žalos, kadangi šiuo sezono laikotarpiu pramonės gamyba nevyksta didžiausiais galimais pajėgumais.
„Pramonei šis laikotarpis nėra pats efektyviausias, todėl palaikome idėją šiuo metu padaryti kuo didesnį karantiną, kad kuo greičiau pasveiktume ir galėtume grįžti į darbą nuo sausio galo, kaip dabar planuoja Vyriausybė. Manau, kad tai šiuo atveju yra teisingas sprendimas“, – sakė LPK prezidentas.
V.Janulevičius pabrėžė, kad sugriežtintas karantinas, tikėtina, itin nepaveiks pramonės sektoriaus dar ir dėl to, kad juo nenumatyti didesni ribojimai, susiję su darbo vieta.
„Manome, kad tai paveiks pramonę minimaliai, tuo labiau nėra ribojimų, susijusių su darbo vieta: vykimas į darbą galimas ir būtinas tiems, kas negali veikti kitaip. Vis tiek šventiniu laikotarpiu labai dažnai, kone 12 dienų, įmonės paleidžia darbuotojus šventėms, kaip ir visoje Vakarų Europoje, kuriai mes dirbame daugiausiai. Tad šis karantino laikotarpis pramonės sektoriaus atžvilgiu, manyčiau, yra gana logiškas“, – teigė jis.
„Pramonės, gamybininkų pajėgumo atžvilgiu laikas šiam karantinui sukelia mažiausiai nuostolių valstybei. Dėl to mes pritariame ribojimams“, – pridūrė V.Janulevičius.
Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas Ministrų Kabinetas sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 d. Taip pat Ministrų Kabinetas sugriežtino ir karantino priemones: draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių, ugdymas vykdomas tik nuotoliniu būdu, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės.