Jis taip pat priduria, kad naujosios Vyriausybės programos tikslas iki 2024 metų padidinti MTEP finansavimą iki 1,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) yra ambicingas tikslas, tačiau pabrėžia, kad tai neturėtų būti daroma tik formaliai.
„Iš tikrųjų MTEP vystymas ir finansavimas buvo svarbi tema nuolatinėje darbotvarkėje ir būdavo dažnai tam tikra dilema dėl lėšų įsisavinimo. Padaryti menkaverčius projektus ar išleisti kažkokios abejotinos kokybės publikacijas ir tokiu būdu uždėti paukščiuką prie punkto „įsisavinta“ yra viena, o kad jos iš tiesų būtų investuotos, yra kita.
Na, tikrai, čia, sakykime, tokio progreso, kurio mes tikėjomės ir norėjome, nepavyko padaryti. Bet padarytos techninės, organizacinės ir teisinės prielaidos jo siekti. Tas 1,5 proc. finansavimas nuo BVP yra išties ambicingas tikslas, jei bus pasiektas, tebus galima sveikinti.
Vėlgi svarbu, kad tai nebūtų padaryta formaliai, nes formalus šių lėšų įsisavinimas gali būti pasiektas, bet naudos, kalbant apie pridėtinę vertę, nebus jokios“, – trečiadienį sakė laikinasis premjeras.
S.Skvernelis taip pat pridūrė, kad linki naujajai ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei glaudesnio bendradarbiavimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nei jį pavyko užtikrinti kadenciją baigiantiems valdantiesiems.
„Linkiu naujai ekonomikos ir inovacijų ministrei labai glaudaus sutarimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nes konkurencija ir ginčas tarp šių ministerijų pas mus buvo ketverius metus, kas turi būti atsakingas ir imtis lyderystės“, – kalbėjo jis.
Laikinasis premjeras taip pat pažėrė kritikos naujai išrinktajai Vyriausybei dėl programoje pateikto tikslo iki 2030 metų MTEP finansavimą padidinti iki 2 proc. nuo BVP. Anot S.Skvernelio, nėra tikslinga Vyriausybės programoje numatyti tikslus, kurių įgyvendinimas užtruktų ilgiau negu kadenciją.
„Kalbant apie 2030 metus, apskritai manau, kad nėra korektiška Vyriausybės programoje, kuri yra skirta labai aiškiai ketverių metų kadencijai, nusimatyti tikslus dar už pusantros ar dviejų kadencijų į ateitį. Tam yra kiti, ilgalaikiai planavimo, strateginiai dokumentai, bet tai turėtų būti ne Vyriausybės programoje“, – tikino jis.
Naujosios Vyriausybės programos projekte akcentuojamas investicijų į MTEP, ypač privačių, augimas. Sėkmės rodikliu įvardijamas tikslo, kad valstybės ir privataus sektoriaus investicijos į MTEP 2030 metais sieks 2 proc. nuo BVP, įgyvendinimas.
Vyriausybės projekte taip pat rašoma, kad iki 2024 metų ketinama pasiekti, jog MTEP finansavimui būtų skiriama 1,5 proc. BVP, iš jų valstybės asignavimai – 0,75 proc. BVP.