ELTA yra skelbusi, kad, vasarą pakeitus Regioninės plėtros įstatymą, šalies regionams buvo suteikta daugiau įgaliojimų ir kompetencijų, o Regionų plėtros taryboms – teisinis statusas. Tai įpareigojo visoje šalyje iš naujo įsteigti dešimtį tokių tarybų.
Kauno regiono plėtros tarybos steigimą savo parašais ant sutarties pirmadienį oficialiai patvirtino 8 savivaldybių (Kauno miesto ir rajono, Birštono, taip pat Jonavos, Kaišiadorių, Prienų, Kėdainių bei Raseinių rajonų) merai Visvaldas Matijošaitis, Valerijus Makūnas, Nijolė Dirginčienė, Vytenis Tomkus, Mindaugas Sinkevičius, Andrius Bautronis, Valentinas Tamulis ir Alvydas Vaicekauskas.
„Tarybos steigimo, o kartu ir bendradarbiavimo sutartis tarp savivaldybių pasirašyta. Tapome vieningu kumščiu, kuris vykdys būtinas reformas ir bendrai spręs kylančius iššūkius. Kartu skatinsime viso regiono plėtrą ir kompleksiškai tobulinsime visas sritis“, – teigė ilgametė Tarybos pirmininkė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Steigiamojo susirinkimo metu patvirtinti vieni iš svarbiausių Tarybos veiklai dokumentų: Tarybos nuostatai, Kolegijos darbo reglamentas bei Kolegijos personalinė sudėtis. Naujai steigiamos Tarybos kolegiją sudarys 24 nariai.
„Džiaugiuosi, kad į naujai steigiamą tarybą susijungė visos Kauno regiono savivaldybės. Tikiu, kad bendromis jėgomis pasieksime itin gerų rezultatų. Tiek įgyvendinant bendrus projektus, tiek kuriant visų savivaldybių teritorijas vienijančią strategiją. Drauge spręsime, kur panaudoti regionams skirtas lėšas, kokius bendrus projektus plėtoti, kaip sukurti patrauklią infrastruktūrą ir palankią socialinę-ekonominę regiono aplinką“, – kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Tarybą sudarančių savivaldybių vadovai vienbalsiai patvirtino, kad jos tikslas – atstovauti ne atskirų savivaldybių, o bendriems viso Kauno regiono ir jo gyventojų interesams nacionaliniu mastu, sprendžiant opiausias viso Kauno regiono problemas ir siekiant konstruktyvios diskusijos su nacionaline valdžia bei ieškant viso regiono plėtrai palankių sprendimų.
Taip pat pabrėžta, kad bendri sprendimai padės optimizuoti regioninei politikai skirtų išteklių panaudojimą, geriau naudoti natūraliai egzistuojančius teritorijų ryšius, sudarys sąlygas atliepti visų regiono gyventojų poreikius, taip pat įgyvendinamų projektų naudą įvertinti ne iš projekto vykdytojo, bet būtent iš gyventojo perspektyvos, – pažymi Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovė Rasa Markauskaitė.
Pirmąjį Tarybos kolegijos posėdį planuojama surengti gruodžio 7-ąją.