Palygino, kas apsimoka labiausiai: nuomotis viešbučio kambarį, butą ar įsigyti nekilnojamąjį turtą Viešbučiai tikisi privilioti studentų

2020 m. lapkričio 30 d. 21:28
Drastiškai sumažėjus trumpalaikės nuomos paklausai, merdėjantis viešbučių sektorius ieško naujų būdų išsilaikyti. Mėnesis viešbutyje su nemokamu internetu ir tvarkymo paslaugomis gali atsieiti tik 400 eurų, tačiau nekilnojamo turto specialistai teigia, jog lietuviai šiuo metu labiau linkę ne nuomotis, o investuoti į asmeninį būstą.
Daugiau nuotraukų (11)
Mėnuo viešbuty – trigubai pigiau
„Ilgalaikę kambarių nuomą pradėjome teikti nuo šių metų pirmojo karantino paskelbimo. Be to, prasidėjus pandemijai, kambarius pradėjome versti į biurus, taip bandydami bent kažkiek gerinti situaciją“, – naujienų portalui lrytas.lt teigia viešbučių grupės „Amberton“ generalinis direktorius Tadas Matjošaitis.
Pasak jo, mėnesio kambario kaina su valymu, patalynės keitimu vieną kartą per savaitę ir įskaičiuotais komunaliniais mokesčiais yra nuo 400 eurų, priklosomai nuo kambario tipo. Šią paslaugą „Amberton“ tinklas teikia tik didmiesčiuose – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešbučiuose.
Naujas viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ standartinio kambario nuomą mėnesiui siūlo taip pat už 400 eurų. Tai beveik trigubai pigiau nei įprasta viešbučio dienos kaina, į kurią įskaičiuotas nemokamas parkavimas, internetas, kambario tvarkymas bei sporto salė.
Viešbučiai orientuojasi į studentus
Irma Rudelytė-Kasputienė, viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport“ pardavimų ir marketingo direktorė, teigia, jog šiuo pasiūlymu tikisi pritraukti studentus, ilgesniam laikui grįžtančius emigrantus bei laikinai būsto ieškančius žmones.
„Vilniuje studentų apgyvendinimo klausimas – sena ir sunkiai spręstina problema. Universitetai ir kitos aukštosios mokyklos nėra pajėgios bendrabučiais aprūpinti visų studentų.
Šiuo metu tendencingai auganti konkurencija su „Airbnb“ sektoriumi ir rinkoje siūlomais butais ilgalaikes apgyvendinimo paslaugas teikiančius viešbučius verčia būti išradingais ir siūlyti ne tik apgyvendinimą, bet ir ofiso nuomos paslaugas ar pietus bei vakarienę viešbučio kambaryje“.
Anot viešbučio atstovės, pagrindinis klientas – tarptautinių studijų auditorija iš Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos šalių.
Ilgalaikė nuoma – tik laikinas išsigelbėjimo ratas
NT specialistas, įmonės „Capital Team“ vadovas Mantas Mikočiūnas teigia, jog jam yra tekę konsultuoti viešbučių sektoriaus atstovus ilgalaikės nuomos klausimu, tačiau jo teigimu, viešbučiams ji padės mažai.
„Manau, kad šis sprendimas viešbučiams yra geras, jeigu tik yra tinkama infrastruktūra ir galima užtikrinti ilgalaikės nuomos procesus.
Tačiau tai – tik laikinas sprendimas šios pandemijos akivaizdoje, tad klientams reikia atkreipti dėmesį į tam tikras sutarčių sąlygas. Viešbučiai jau dabar galvoja, kaip greitai bus galima persiorientuoti atgal į įprastą veiklą, pasikeitus situacijai“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakoja M.Mikočiūnas.
Paklausus, ar ilgalaikė nuoma pasiteisina, viešbučių tinklo „Amberton“ generalinis direktorius T. Matjošaitis teigia, jog norinčių nuomotis kambarį ilgam laikotarpiui nėra tiek, kad viešbučiai galėtų išgyventi šiuo sunkiu laikotarpiu. „Vis dėlto, karantino metu pasiteisinta visos paslaugos, kurios leidžia bent minimaliai gauti pajamų, nes šiandien viešbučių užimtumai ir kainos yra žemumose, kokių nėra buvę“, – pasakoja T.Matjošaitis.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, jog, asociacijos duomenimis, keli viešbučiai bandė siūlyti kambarius ilgalaikei nuomai, tačiau sekasi sudėtingai.
„Dabar viešbučiai labiau planuoja užsidaryti negu dirbti – žiūrės, kokios bus subsidijos ir parama iš Ateities ekonomikos DNR plano ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) projektų“, – liūdnomis žiniomis dalijasi E.Šiškauskienė.
‎‎Nuomoti būstą trumpam – nebeapsimoka
Nekilnojamojo turto portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, įprastai trumpalaikės nuomos pasiūla ima didėti žiemai baigiantis ar pavasario pradžioje ir vasaros viduryje pasiekia aukščiausią laiptelį – būtent vidurvasarį portale „Aruodas.lt“ stebimas didžiausias trumpalaikės nuomos skelbimų skaičius.
„Šiemet statistika kitokia: maždaug nuo kovo vidurio trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo – iki balandžio pabaigos nukrito apie 15 proc. Rodikliai ėmė stiebtis aukštyn ėmus šilti orams, gegužės pradžioje, o didžiausia pasiūla šiemet buvo liepos viduryje.
Vis dėlto, palyginti su praėjusiais metais, trumpalaikės nuomos pasiūla nepasiekė 2019 metų lygio – buvo mažesnė vidutiniškai ketvirtadaliu“, – pasakoja „Aruodas.lt“ atstovai.
„Galima sakyti, kad trumpalaikės nuomos terminas per 2020 metus kaip ir išnyko“, – liūdnai juokauja NT specialistas, įmonės „Capital Team“ vadovas M.Mikočiūnas.
Pasak jo, jeigu ir yra keli procentai potencialių trumpalaikių nuomininkų, jie renkasi viešbučius, nes ten kainos krito keletą kartų. „Tumpalaikė gyvenamosios vietos nuoma nebeapsimoka jokiu kampu bežiūrint, tad daugelis nuomotojų pradėjo siūlyti tik ilgalaikę nuomą“, – pasakoja M.Mikočiūnas.
Dažniausias pasirinkimas – ilgalaikė nuoma
Priešingai nei pirmojo karantino metu, ilgalaikė nuoma, anot M. Mikočiūno, antruoju karantino laikotarpiu nepatyrė didelių pokyčių.
„Žmonės priprato gyventi karantino sąlygomis ir gyvenamas plotas jiems tapo ypač svarbus“, – teigia ekspertas. – Pastebima tai, kad žmonės vangiau keičia nuomojamą būstą šiuo laikotarpiu, nes kraustymasis ir naujos gyvenamosios vietos paieška nėra pati maloniausia veikla karantino metu.“
M. Mikočiūnas pabrėžia, jog kainos ilgalaikės nuomos sektoriuje po kritimo pavasarį atsistatė ir šiandien yra beveik identiškos toms, kurios buvo lygiai prieš metus.
Mėgstamiausia lietuvių investicija – būstas
Ilgas laikas, praleistas namuose, tautiečius paskatino susimąstyti apie asmeninę erdvę. NT specialistai sutartinai tvirtina, jog lietuvių noras įsigyti savo būstą nuo pavasario tendencingai auga.
„Ne paslaptis, kad lietuviams yra daug priimtinesnis nuosavo būsto turėjimas nei nuomojamo. Baimė dėl kainų kilimo bei įsitikinimas, kad didelių neigiamų ekonominių padarinių nėra, žmones itin aktyviai skatina pirkti nekilnojamąjį turtą.
Tai lemia ir noras iškeisti pinigus į kitą materiją, o nekilnojamasis turtas lietuviui labai mėgstama investicinė forma“, – apie tautiečių nuosavo būsto paieškas pasakoja M. Mikočiūnas.
Didėjančius nekilnojamojo turto pardavimus taip pat patvirtina ir portalo „Aruodas.lt“ skelbimų statistika internete. Ji rodo, jog susidomėjimas nekilnojamojo turto pasiūlymais kito – paklausa šiemet yra beveik penktadaliu didesnė nei tuo pačiu laiku pernai.
viešbučiaiBūstas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.