Šalia Palangos „Atostogų parką“ įkūrusių verslininkų įžūlumui nėra ribų – baseinai veikia ir per karantiną

2020 m. lapkričio 25 d. 16:58
Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iki šiol neišdrįso suabejoti, ar poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per karantiną veikia teisėtai.
Daugiau nuotraukų (5)
Per karantiną be pramogų likę pajūrio gyventojai iš nuostabos kraipo pečiais – nuo lapkričio pradžios visoje Lietuvoje nutraukus baseinų, pirčių, viešbučių SPA bei kavinių veiklą, Kretingos rajone šalia Palangos esantis „Atostogų parkas“ lyg niekur nieko visus kviečia pailsėti ir atgauti jėgas savo komplekso baseinuose ir pirtyse.
Pramogos komplekse virto gydymu
Internetiniame puslapyje ir per socialinius tinklus platinamuose vaizdo pranešimuose į „Atostogų parką“ kviečiamiems lankytojams taip ir lieka nepaaiškinta, kodėl šis vandens pramogų kompleksas turi tokią privilegiją.
Dabar jis pristatomas kaip gydymo ir sveikatinimo kompleksas, o maudynės vidaus baseinuose ir kaitinimasis pirtyse vadinamas gydomosiomis procedūromis.
Pasirodo, kad praėjusių metų rugsėjį „Atostogų parkas“ yra gavęs asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, kuri suteikia teisę teikti antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros medicinos paslaugas.
Karantino metu visiems lankytojams siūloma nusipirkti neva gydomąją 4 žingsnių vandens procedūrų programą, kuri trunka 3 valandas.
Ją sudaro gydytojo konsultacija, Kneipo terapija – braidymas karšto ir šalto vandens takeliu, mankšta treniruočių baseine, hidromasažinis baseinas, mineralinio vandens baseinas, šildomosios grožio procedūros įvairiose pirtyse, kurios programoje kažkodėl vadinamos patalpomis.
Tikrintojai liko nuraminti
Apie siūlomą galimybę aktyviai praleisti laisvalaikį ir pailsėti karantino metu veikiančiuose baseinuose ir pirtyse sužinoję visuomenės sveikatos specialistai praėjusią savaitę apsilankė „Atostogų parke“ ir nieko neteisėto neaptiko.
NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas tikino, kad sveikatingumo paslaugos poilsiui, žmonių malonumui čia nėra teikiamos, o patikrinimo metu specialistai nustatę, kad parke siūlomos tik gydymo ir grožio paslaugos.
„Keturių žingsnių gydymo programą užsisakę žmonės turi gydytojo išrašą, kad jiems priklauso tam tikros procedūros. Ten yra medikas, kuris prižiūri, o žmonėms atliekamos gydymo procedūros, – aiškino R.Grigaliūnas.
Patikrinimo metu tiesiog pramogaujančių žmonių nebuvę. Peržiūrėję kelias klientų korteles, NVSC specialistai teigė aptikę gydytojų paskyrimus vandens procedūroms padedant kineziterapeutams.
„Mes nesidomėjome, kokie gydytojai paskyrė tas procedūras, bet tokie paskyrimai buvo ir jais vadovaudamiesi įstaigos žmonės darbavosi“, – pasakojo NVSC Klaipėdos departamento vadovas.
Žadėto gydytojo neaptiko
Tačiau šias NVSC tikrintojų išvadas paneigė po dviejų dienų „Atostogų parke“ apsilankęs 59 metų palangiškis.
Praėjusį penktadienį pavakare į kompleksą atvažiavęs vyras registratūroje neslėpė norintis tiesiog paplaukioti baseine.
„Aš sumokėjau pinigus, darbuotoja užrašė mano pavardę, telefono numerį ir patikrinusi temperatūrą nusiuntė į antrąjį aukštą, kaip supratau, pas gydytoją“, – apie savo vizitą „Atostogų parke“ pasakojo palangiškis Marius.
Tačiau jokios „4 žingsnių programoje“ žadėtos gydytojo konsultacijos nebuvo. Vyrą pasitikusi darbuotoja jam pačiam padavė užpildyti ambulatorinę kortelę, kurioje reikėjo užrašyti anketinius duomenis ir pasirašyti.
Tuo palangiškio apžiūra, konsultacija ir gydymo procedūrų paskyrimas buvo baigtas.
„Mane kamuoja stuburo skausmai, todėl aš iš tiesų su gydytoju norėjau pasitarti, kokie pratimai vandenyje man labiau tiktų, tačiau šalia šio kabineto dirbanti įvairių reikmenų pardavėja pasakė, kad mane buvo priėmusi registratūros darbuotoja, o kur šiuo metu yra čia dirbanti gydytoja, ji nežinanti“, – teigė Marius.
Pramogavo kaip ir anksčiau
Po kupolu esančiuose vidaus baseinuose turškėsi apie 20 žmonių. „Atostogų parko“ darbuotojai budėjo tik prie pirčių ir kontroliavo, kad vienu metu jose būtų ne daugiau kaip po 2 žmones. Tačiau vienoje garinėje pirtyje palangiškis pėrėsi kartu su dar trimis lankytojais.
Pasikaitinęs keturiose pirtyse, vyras patraukė į baseinus, kuriuose žmonės maudėsi kaip kas išmano. Jokio mankštai vadovaujančio specialisto nebuvo matyti. Niekas nekontroliavo ar besimaudantys tarpusavyje laikosi saugaus atstumo.
„Aišku, jokių kaukių čia niekas nedėvi, todėl baseine prisiartinus kitiems žmonėms buvo kiek nejauku dėl grėsmės užsikrėsti“, – teigė Marius.
Palangiškis pasiteiravo darbuotojo, ar yra ribojamas žmonių skaičius baseine. „Kai būna pusė baseino, daugiau nebeleidžiame“, – buvo paaiškinta jam.
Pagal lankytojams siūlomą programą, baseinas su povandeninėmis srovėmis turėjo gerinti kraujotaką. Pasiplaukiojimas mineralinių druskų baseine turėjo atstoti gydomąją procedūrą.
Prieš karantiną „Atostogų parke“ pramogavęs palangiškis sakė, kad ir dabar komplekso vandens zonoje pramogavo kaip ir anksčiau: „tik šį kartą buvo ribojamas žmonių skaičius pirtyse ir papildomai nereikėjo mokėti už druskų baseiną“.
Gydytojo įrašai – po vizito?
Išėjęs iš baseinų zonos palangiškis vis dėlto panoro patekti pas žadėtą gydytoją.
Pasirodo, kad čia „Atostogų parko“ lankytojus priima komplekso patalpose veikiančio medicinos centro „Natura Termo SPA“ akupunktūristė Vida Mankuvienė, kuri turi ir reabilitologo licenciją.
„Prie jos kabineto lūkuriavo dar trys komplekso nameliuose apsigyvenę poilsiautojai, todėl nebelaukiau, nes jau ėjo į pabaigą man skirtas programos laikas“, – sakė Marius.
Sužinojęs, kad NVSC tikrintojai klientų kortelėse matė gydytojos paskyrimus procedūroms, vyras neabejojo, kad ir jo užpildytoje kortelėje vėliau gali atsirasti atitinkami gydytojos užrašai.
Procedūrų baseine skirti negali
Ar antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros veiklą bei fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas leidžianti teikti licencija karantino metu suteikia teisę veikti baseinams ir pirtims?
Toks klausimas nustebino licenciją „Atostogų parkui“ išdavusios Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos Įstaigų vertinimo skyriaus vedėją Jolantą Sruogienę.
Anot jos, baseinai ir pirtys visiškai nėra susijusios su ambulatorine asmens sveikatos priežiūra: „tai sveikatinimo paslaugos, kurios nėra licencijuojamos“.
J.Sruogienės teigimu, „Atostogų parkui“ išduota licencija suteikia teisę gydytojui apžiūrėti ligonius, vertinti jų sveikatos būklę, skirti gydymą, procedūras naudojant specialią medicininę įrangą.
„Reabilitacijos tikslais gali būti skirtos ir vandens procedūros baseine, tačiau karantino metu baseinų ir pirčių veikla yra uždrausta.
Ekstremalių situacijų vadovo sprendimai karantino sąlygomis turi aukštesnę galią už kitus teisės aktus, todėl ir veikla pagal šią licenciją dabar yra apribota – kai kurios procedūros yra tiesiog negalimos.
Tai tas pats, kad gydytojas išrašytų vaistų, kurių šiuo metu nėra“, – aiškino specialistė.
Komplekse veikia ir kavinė
NVSC Klaipėdos departamento vadovas R.Grigaliūnas teigė, kad dar nenuspręsta, kaip vertinti „Atostogų parko“ veiklą.
„Vyriausybės nutarimu karantino laikotarpiu yra uždrausta poilsio paslaugas teikiančių sveikatingumo centrų veikla, tačiau „Atostogų parkas“ pagal turimą licenciją teikia medicinines paslaugas“, – svarstė R.Grigaliūnas.
Kol NVSC Klaipėdos departamento specialistai dar sprendžia kaip pasielgti, „Atostogų parkas“ raudonas linijas įžūliai stumdo tolyn.
Šią savaitę socialiniuose tinkluose paskelbta, kad čia galima pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti lankytojus aptarnaujant kavinėje, kuri vaizdo pranešime pavadinta parko virtuvėle.
Kaip tai įmanoma, kai viešojo maitinimo įstaigų veikla visoje Lietuvoje šiuo metu yra sustabdyta ir leidžiamas aptarnavimas tik maistą išsinešant?
„Įsigiję vandens sveikatinimo procedūras mūsų lankytojai turi tokią teisę“, – vaizdo pranešime nukerta „Atostogų parkas“.
Teisės aktus perskaitė savaip
Bendrovė „Atostogų parkas“ portalą lrytas.lt informavo, kad įstaigoje dirba 4 gydytojai, 2 bendrosios praktikos slaugytojai, 10 kineziterapeutų, 8 masažuotojai, turintys mediko kvalifikaciją.
Pranešime teigiama, kad kiekvienas atvykęs klientas čia gali gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Viena iš tokių – gydomoji 4 žingsnių vandens procedūrų programa, galima teikti pagal turimą asmens sveikatos priežiūros licenciją.
Bet įmonės atstovai nepaaiškino, kokie teisės aktai leidžia veikti baseinams ir pirtims vykdant šią procedūrų programą?
Bendrovės teigimu, pagal Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą, „Atostogų parkas“ yra įpareigotas užtikrinti maitinimą pagal teikiamos paslaugos pobūdį. Todėl „Parko virtuvėlė“ teikia maitinimą asmens sveikatos priežiūros paslaugas gavusiems klientams.
Tačiau, šis sprendimas asmens sveikatos priežiūros įstaigų administracijas įpareigoja užtikrinti saugumo priemones, jei jose būtina užtikrinti viešąjį maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.
Ar yra būtinybė kavinės patalpose organizuoti viešojo maitinimo paslaugas lankytojams, kurie į „Atostogų parką“ atvyksta pasinaudoti 3 valandų trukmės vandens procedūromis? ˙

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.