Nors viešbučių uždaryti nesvarstoma, tačiau Evaldos Šiškauskienės teigimu, be SPA ar maitinimo paslaugų jie netektų prasmės.
„Viešbučius gali uždarinėti kiek nori, nes jie ir taip neturi gyventojų, o SPA viešbučiai, jei uždarys SPA paslaugas, tada tas pats, kas visai uždarytų visus kurortų viešbučius. Be paslaugų viešbutis – miręs viešbutis“, – BNS sakė E.Šiškauskienė.
„Nelabai suprantu, kodėl reikia maitinimą uždaryti, nes ir taip jis labai sumažėjęs, atstumo laikomasi ir žmonės vengia, tai jaunimui geriau eiti ir saugiai pavalgyti, negu būriuotis namuose ir daryti vakarėlius“, – pridūrė ji.
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pranešė, jog bus nutrauktas viešojo maitinimo įstaigų darbas, išskyrus maistą išsinešti, siūloma stabdyti ir masažų, išskyrus medicinos, paslaugas, taip pat sporto klubų, SPA veiklą. Anot jo, viešbučių veikla nebus draudžiama, tačiau bus siūloma drausti grupines paslaugas, riboti maitinimą, leidžiant pristatymą į kambarius arba išsinešti.
Sugriežtinus ribojimus, Vyriausybė ketina grąžinti ir pirmos koronaviruso bangos metu verslui taikytas pagalbos priemones, įskaitant subsidijas už darbuotojų prastovas.
Tačiau E.Šiškauskienė sako, kad verslas nebus pajėgus prisidėti prie subsidijų nė 10 proc., todėl darbuotojus gali tekti atleisti.
„Norėtųsi su valdžia pakalbėti dėl darbuotojų, kaip juos išlaikyti, kiek darbuotojas gali dirbti už minimumą, ir kiek uždarytas verslas gali mokėti 10 proc. pasiėmęs paskolą“, – svarstė ji.
Asociacijos vadovės teigimu, kurortų viešbučių užimtumas sumažėjo daugiau nei 50 proc., miestuose jis siekia 5-6 proc., be to, apie 30 proc. viešbučių nuo kovo mėnesio vis dar nedirba.
Dėl visuotinio karantino šalyje – jis būtų įvedamas nuo šeštadienio mažiausiai trims savaitėms – trečiadienį spręs Vyriausybė.