Pirmadienį paskelbtame pranešime profsąjungos TUC ir GMB pasmerkė „išnaudojančią“ internetinės mažmenininkės darbo praktiką. Pranešime pabrėžiamos „varginančios sąlygos, nerealūs našumo tikslai, darbuotojų stebėjimas, fiktyvus savarankiškas darbas ir atsisakymas pripažinti profsąjungas ar su jomis bendradarbiauti, nebent priverstiniu būdu“.
Remiantis pranešimu, JK valstybė ir kitos valstybinės institucijos nuo 2015 iki 2020 metų pagal viešųjų pirkimų sutartis sumokėjo „Amazon“ 630 mln. svarų (697 mln. eurų).
„Jei ministrai rimtai siekia pagerinti gyvenimą, jie turi padėti suvienodinti darbo sąlygas tokiose įmonėse kaip „Amazon“, – pareiškė TUC generalinis sekretorius Frances O'Grady.
„Viešosios sutartys neturėtų suteikti atlygio už ydingą darbo praktiką. Vyriausybė turi naudoti savo perkamąją galią, kad užtikrintų žmonėms orias sąlygas darbe ir atlyginimą, iš kurio jie galėtų pragyventi“, – pažymėjo profsąjungos.
GMB atstovas Mickas Rixas teigė, kad „Amazon“ sandėliuose dirbantys darbuotojai buvo išvežami greitosios pagalbos automobiliais, vietoj galimybės nueiti į tualetą buvo verčiami naudoti šiukšliadėžes ir butelius, o dabar jie lengvai užsikrečia COVID-19 dirbdami ankštuose sandėliuose.
Pranešimas skirtas įspėti „viešąjį sektorių, kad jis nebegali užmerkti akių prieš išnaudojančią „Amazon“ praktiką ir pasibaisėtinas sveikatos ir saugos sąlygas“, – teigė M.Rixas.
„Atėjo laikas JK vyriausybei ir saugos reguliavimo institucijoms nurodyti „Amazon“ vadovybei susitvarkyti“, – pridūrė jis.
„Amazon“ atstovas naujienų agentūrai AFP teigė, kad „regis, kritikai yra pasiryžę sudaryti klaidingą vaizdą apie tai, kaip dirba „Amazon“. „Jie nuolat kartoja tuos pačius skandalingus kaltinimus“, – pažymėjo atstovas.