Pristatytos atliekos bus naudojamos atliekų priėmimo, kėlimo greiferiniais kranais ir kitų sistemų paleidimo derinimo darbams atlikti. Vėliau perdirbti netinkamos ir energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos bus naudojamos kaip kuras katilų ir jų pagalbinių sistemų, dūmų valymo technologijų bandymams ir paleidimo derinimo darbams atlikti.
„Itin griežtus aplinkosauginius standartus atitinkanti jėgainė padės išvengti net 160 tūkstančių tonų atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus. Tuo pačiu užtikrins konkurencingas šilumos kainas ir mažins elektros energijos importą“, – teigia VKJ generalinis direktorius Saulius Barauskas.
Į Vilniaus MBA įrenginius atkeliauja mišrios komunalinės atliekos iš Vilniaus ir kitų Vilniaus regiono savivaldybių. Atliekos čia apdorojamos, be kita ko atrūšiuojant antrines žaliavas, kurias galima iš naujo panaudoti gamybos procesuose (metalas, stiklas, įvairūs plastikai, kartonas), o likutis, kuris nėra tinkamas tolimesniam panaudojimui ar perdirbimui, tačiau turi energetinę vertę, bus perduodamas VKJ.
Per metus Vilniaus MBA apdorojama apie 230 tūkst. tonų atliekų, kurias apdorojus lieka apie 120 tūkst. tonų atliekų, iš kurių bus atgaunama energija. Vilniaus MBA įrenginiai priklauso UAB „VAATC“, o juos eksploatuoja UAB „Energesman“.
„Veiklos startui besiruošianti VKJ reikšmingai prisidės prie tinkamo Vilniaus atliekų tvarkymo. Jėgainė ne tik sumažins į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, bet jas pavers naudinga energija vilniečių namams ir pramonei“, – teigia Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
Kaip buvo skelbta, VKJ karštuosius bandymus, naudojant gamtines dujas, pradėjo rugpjūčio pabaigoje.
Jėgainei pradėjus komercinę veiklą, bendra jėgainės elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia – apie 240 MW. Jėgainėje įdiegti ypač modernūs ir šiuolaikiški dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins visiškai saugią energijos iš komunalinių atliekų ir biokuro gamybą.
Ši jėgainė per metus galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingo ir centralizuotai tiekiamo šilumos kiekio. Užbaigus statybas, pagal pritaikytas aplinkosaugines bei energijos gamybos technologijas, VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Vilniaus kogeneracinės jėgainės veiklą ketinama pradėti šių metų ketvirtąjį ketvirtį.