Pyksta dėl gąsdinimo trumpinti barų ir kavinių darbo laiką: nors židinių nėra, įžvelgė grėsmę Dėl Vyriausybės planų svarsto apie protestus ir mitingus

2020 m. rugsėjo 3 d. 19:58
Valdžia jau ne pirmą savaitę gąsdina barų ir naktinių klubų savininkus, kad dėl didėjančio sergamumo koronaviruso bus trumpinamas naktinių pasilinksminimo vietų darbo laikas.
Daugiau nuotraukų (10)
Sveikatos apsaugos ministras dar trečiadienio rytą žadėjo maitinimo įstaigų darbo laiką sutrumpinti iki vidurnakčio, esą čia naktį nėra laikomasi saugumo reikalavimų.
Savo ruožtu kavinių savininkai prieštarauja ir sako, kad toks valdžios sprendimas būtų nepagrįstas ir žada protestuoti.
Laikėsi nurodymų
Vieno sostinės baro virtuvėje darbuotojas ruošia maistą vakarui. Anksčiau baras būdavo atidaromas dar priešpiet ir žmonėms siūlydavo dienos pietus. Po karantino sumažėjus lankytojų, darbo valandos sutrumpintos ir durys atveriamos tik pavakare.
Pasilinksminimo vietoms tampant koronaviruso židiniais, sveikatos apsaugos ministerijos planas barams ir klubams leisti dirbti tik iki vidurnakčio įstaigas kaip reikiant išgąsdino.
Barų ir kavinių atstovai kreipėsi į Vyriausybę teigdami, kad toks sprendimas būtų nepagrįstas ir diskrimuotų kai kuriuos verslininkus.
„Šiai dienai tūkstančiai vietų dirba ir vėliau nei 22 ir 24 valanda, tačiau koronaviruso atvejų jose nelabai turime. Tad mes ir klausiame, kuo remiantis priimamas sprendimas uždrausti visų maitinimo įstaigų veiklą po vidurnakčio, kadangi Vyriausybė nekalba tik apie naktinius klubus. Dažnai kavinės, barai veikia ilgiau nei iki vidurnakčio. Tai mūsų klausimas toks – kodėl draudimas galiotų visiems?
Yra daugybė taisyklių, tad jei kažkas jas pažeidinėja, būtų logiška uždrausti pažeidėjo veiklą, bet ne visos bendruomenės“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė Barų ir kavinių asociacijos narys Saulius Galdikas.
Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas Mark Adam Harold teigė, kad dėl planuojamo Vyriausybės draudimo jau planuojami protestai.
„Jau kalbame apie mitingus, protestus, nes manome, kad tokie sprendimai riboti veiklą be pagrindo yra nedemokratiški. Negalima tiesiog reziumuoti, kad bus blogai, reikia įrodymų, reikia fiksuoti pažeidimus. Tačiau jokių pažeidimų nebuvo, nes esame atsakingi žmonės, pasiruošę apsaugoti mūsų klientų sveikatą“, – kalbėjo Mark Adam Harold.
Anot ministerijos, darbo laikas turi būti trumpinamas, nes pasilinksminimo vietose nėra laikomasi saugumo reikalavimų. Barų ir kavinių savininkai tai neigia.
„Ar atvyksi 18 valandą vakaro ar vidurnaktį, bare vaizdas bus toks pat. Jau kai kur daugiau nei dvigubai sumažintas sėdimų vietų skaičius. Pas mus buvo 14 stalų, dabar liko 6 ar 7. Prie baro laikomasi atstumo, visi dėvi kaukes, darbuotojai pasitikrina sveikatą kiekvieną dieną.
Laikomės visų tų saugumo priemonių, tačiau taisyklių laikymasis atrodo lyg betikslis, kai viskas nubraukiama ir sakoma, kad „Jūs nesaugūs“, – kalbėjo S.Galdikas.
Nėra židiniai
Baro ir naktinio klubo savininkas Karolis Šlikas darbo laiko ribojimą vadina pertekliniu.
„Per vasarą klube ir apskritai per Lietuvą negirdėjome apie koronaviruso atvejus, išskyrus atvejus „Bardake“ ir „Adform kiemelyje“. Tačiau patys nemažai renginių šią vasarą turėjome, laikomės visų nurodymų, informuojame visus savo svečius, kad nurodymų reikia laikytis“, – kalbėjo K.Šlikas.
Kad sutrumpintas barų ir klubų darbo laikas neturėtų įtakos koronaviruso plitimui tvirtina ir Vilniaus gyventojai.
Žadėjusi trumpinti barų, naktinių klubų ir kazino darbo valandas, paskutinę akimirką Vyriausybė persigalvojo. Sprendimas trumpinti darbo laiką atidėtas.
„Laiko ribojimas tokio tipo įstaigoms reiškia verslo uždraudimą. Dėl to, kalbant apie restoranus, kavines, darbo laikas nėra labai aktualus – iki vidurnakčio, matyt, visi spėjame pavakarieniauti ir pabūti. Tačiau naktiniams klubams ir panašaus pobūdžio įstaigoms, lošimo namams turėtų būti kiti reikalavimai, jei pavyks juos suderinti su verslo atstovais, kad jų neuždarant galėtų būti užtikrintas saugumas“, – anksčiau kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.
Pasak premjero, pasilinksminimo įstaigoms bus siūloma riboti žmonių skaičių, išlaikyti atstumus, užtikrinti apsaugos priemones. Dėl tikslių ribojimų verslininkai ir ministerijų atstovai turi sutarti iki kitos savaitės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.