Tinklinio aikštelėms Vilnius skyrė per 300 tūkst., bet sportininkai grįžta kruvini: iškasa ir kumščio dydžio akmenų

2020 m. rugpjūčio 21 d. 16:59
Birželio pabaigoje atnaujinus sporto aikštyną prie Baltojo tilto Vilniuje, buvo sutvarkytos ir paplūdimio tinklinio aikštelės. Savivaldybė skelbė, kad įrengti profesionaliai tinklinio aikštelei buvo skirta 226 270 eurų, aštuonioms tinklinio aikštelėms – 79 255 eurų. Tačiau tiek tinklinio mėgėjai, tiek profesionalūs sportininkai skundžiasi prastu smėliu.
Daugiau nuotraukų (11)
Jame ne tik daug smulkių akmenukų, į kuriuos krentant nusibrozdina kelius ir alkūnes – sportininkai pasakoja iškasantys ir kumščio dydžio akmenų. „Smėlis tikrai neturi būti toks, koks jis dabar yra“, – portalui lrytas.lt sakė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.
„Turint omenyje, kiek lėšų investuota, smėlis galėjo būti ir geresnis. Puikiai suprantu mėgėjus, kurie skundžiasi, nes smėlis iki aikštyno renovacijos buvo kur kas tinkamesnis.
Lietuvoje paplūdimio tinklinio aikštelės visur gana geros, todėl ir standartas aukštas. Viena vertus, mes išlepinti, kita vertus – daryti renovaciją ir padaryti blogiau, nei buvo – kam tuomet ta renovacija? Stulpai geri, tinklai geri, linijos geros, tačiau smėlis – prastesnis nei buvo prieš renovaciją“, – portalui lrytas.lt kalbėjo paplūdimio tinklininkė Ieva Dumbauskaitė, Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate iškovojusi auksą.
Ji aiškino, kad žaisti maloniausias smėlis, kuris nedulka, ir kuriame nėra didesnių ar mažesnių akmenų. Šie sportininkams – tiek profesionalams, tiek ir mėgėjams – gali kainuoti traumas.
Anot I.Dumbauskaitės, profesionaliems sportininkams svarbu, kad smėlis būtų klampus. Mėgėjai greičiau kreipia dėmesį į tai, kaip jis atrodo: iki renovacijos aikštelės buvo išpiltos baltu kvarciniu smėliu, dabar jis ne toks patrauklus akiai – tamsesnis, rudas.
„Gerai, kad jis nedulka, bet šiame smėlyje labai daug mažų akmenukų, o giliau pasikasus galima rasti ir didesnių: yra ir kumščio dydžio, ir nykščio dydžio akmenų. Kai randame, išmetame per tvorą ant žolės.
Su mumis besitreniruojanti mergina nukritusi iki kraujo susitrenkė kelį. Gerai, kad nepatyrė rimtesnės traumos, nes galėjo būti ir taip“, – sakė sportininkė.
Tai, kad smėlyje būna smulkių akmenų, pasak jos, nėra itin reta. Pačiai I.Dumbauskaitei treniruojantis Kipre, Turkijoje teko žaisti ant panašaus smėlio, koks supiltas aikštelėse prie Baltojo tilto. „Net ir mūsų profesionaliame sporte pasitaiko smėlio su smulkiais akmenukais, tačiau didelių akmenų, kurie iš tikrųjų pavojingi, nebūna“, – teigė I.Dumbauskaitė.
Jai antrino Europos jaunimo čempionato prizininkas Patrikas Stankevičius.
„Tekę nemažai važinėti po Europos jaunimo čempionatus, žaisti ir Latvijoje. Smėlis prie Baltojo tilto šiurkštesnis nei ten, jame daug mažų akmenukų. Žaidėjai skundėsi, kad po varžybų būna nubrozdintomis alkūnėmis, keliais.
Geresnis smėlis paprastai būna klampesnis: kadangi per žaidimą padarome daug šuolių, klampesniame smėlyje geresnė jų amortizacija. Pažaidus ant kietesnės dangos dalis atletų jaučia nugaros skausmus ar maudžiant kelius. Kuriam tai – įsisenėjusi problema, užtenka ir vienerių ar poros varžybų, kad tą pajustum“, – aiškino sportininkas.
Nori spėti iki rugsėjo vidurio
Antrąją rugsėjo savaitę prie Baltojo tilto turėtų įvykti Tarptautinės tinklinio federacijos vienos žvaigždutės sesijos turnyras. Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas D.Čerka tikisi, kad iki tol Vilniaus miesto savivaldybė smėlį tinklinio aikštelėse pakeis.
„Savivaldybė pažadėjo išspręsti šį reikalą. Smėlyje randame akmenų, žaidžiantys žmonės nusibrozdina kelius – taip neturi būti. Tikimės, kad iki minėto renginio situacija pasikeis, – sakė D.Čerka. – Žmonės dirba – žmonės klysta. Vienam visas pienas vienodas, kitam – smėlis. O pasirodo, kad skirtumas yra“.
Suspėti pakeisti smėlį iki varžybų rugsėjį reikėtų ir dėl to, kad po renginio jo organizatorius – šiuo atveju miestas ir Lietuvos tinklinio federacija – iš renginio šeimininkų aukščiausių pareigūnų, atsakingų už sportininkų ir kitų renginio dalyvių saugumą, negautų prasto įvertinimo. Jei taip nutiktų, kitą sykį leidimo organizuoti renginį galima ir nesulaukti.
Pakeis 30 cm smėlio
Vilniaus miesto savivaldybė portalui lrytas.lt nurodė, kad smėlis į tinklinio aikšteles prie Baltojo tilto atvežtas iš bendrovės „Šventininkų karjeras“.
„Aikšteles prižiūrinčios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ darbuotojai drauge su Lietuvos tinklinio federacijos atstovais buvo nuvykę į smėlio karjerą, iš kurio bus atvežtas naujas smėlis. Planuojame per dvi savaites pakeisti viršutinį daugiau kaip 30 cm smėlio sluoksnį.
Tinklinio aikštelėmis rūpinasi bendrovės „Mano aplinka“, darbuotojai, kurie kiekvieną ankstų rytą sulygina, sutvarko visą smėlį ir paruošia jį treniruotėms ar varžyboms“, – rašoma savivaldybės komentare.
Ten pat nurodoma, kad, įgyvendinant Baltojo tilto aikštyno projektą, buvo numatyta smėlį pakeisti nauju, kurio kokybė derinta ir su pačia Lietuvos tinklinio federacija.
Kaip naujienų portalą lrytas.lt informavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, kiek kainuos smėlio pakeitimas, paaiškės tik atlikus darbus.
paplūdimio tinklinissmėlis^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.