Užėjusi į naujas Lietuvos pašto skyriaus patalpas Totorių gatvėje Janina pakraupo: pandemijos metu klientai salėje buvo priversti stovėti arti vienas kito, kvėpavo vienas kitam į nugarą.
Vilnietė užsuko į skyrių per pietų pertrauką, nes kitu laiku neturėjo galimybių.
Regis, kad panašiai elgėsi ir kiti aplinkinių įstaigų ir biurų darbuotojai.
Tačiau Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė tikino, kad patalpos Totorių gatvėje nėra ankštos.
Geriau tik paštininkams
„Naujosios patalpos visiškai patenkina mūsų poreikius. Bendras patalpų plotas – 443 kvadratiniai metrai, jos nėra mažos, puikiai telpa ne tik klientų aptarnavimo skyrius, bet ir pašto siuntų centras, kuriame komfortiškai dirba laiškininkai ir skirstytojai iš trijų pašto skyrių, aptarnaujančių centrinę miesto dalį“, – dėstė V.Budrienė.
Anot jos, pašto skyrius pritaikytas šiuolaikiniam aptarnavimui – patalpos įrengtos pagal naują – modernią koncepciją, yra kondicionavimo sistema, į patalpas gali lengvai patekti klientai, turintys judėjimo negalią, tėvai su vežimėliais.
Su tuo nesutiko Janina: „Paštininkams darbo sąlygos galbūt ir pagerintos, nes didžiulės patalpos Gedimino prospekte rudenį ir žiemą būdavo vėsios. Bet klientams šis persikėlimas tikrai ne į naudą.“
Dirba apie 40 darbuotojų
Paklausta, ar prieš persikeliant vis dėlto buvo skaičiuojama, kiek vietos prireiks darbuotojams ir klientams, V.Budrienė aiškino, kad visada įvertina patogiam aptarnavimui reikiamą naujų patalpų plotą.
Kadangi šiame skyriuje įkurtas ir siuntų skirstymo centras, apsvarstytos ir aptarnavimo apylinkės, logistikos grandinė, vertintas adresų skaičius.
Atsižvelgiant į tai nuspręsta, kiek laiškininkų ir skirstytojų galės dirbti.
Iš viso Totorių gatvės patalpose dirba apie 40 žmonių – vienu metu gali būti aptarnaujami 4 klientai – tiek įrengtų aptarnavimo langelių, taip pat yra savitarnos zona, kelios vietos laukimo salėje.
Vienu metu telpa mažiau
V.Budrienė įvardijo vieną pagrindinių priežasčių, kodėl paštininkai norėjo persikelti iš senųjų patalpų, – jos buvo smarkiai per didelės efektyviai skyriaus veiklai.
Paklausta, ar, be Totorių gatvės, Lietuvos paštas svarstė galimybę skyrių perkelti į kitas patalpas, ji tikino, kad kitokių galimybių nebuvo labai daug.
„Deja, arčiau Gedimino prospekto trūksta patalpų, kurios būtų tenkinusios mūsų kriterijus – patogus privažiavimas logistiniam transportui ir patalpų planas, tinkantis tiek aptarnaujančiam personalui, tiek klientams“, – kalbėjo V.Budrienė. Anksčiau patalpose Totorių gatvėje veikė parduotuvė „Maxima“.
V.Budrienė tvirtino, kad persikėlus į Totorių gatvę nepastebėta jokių didelių problemų: „Tiesa, kai kurie klientai nustemba, kad skyrius persikėlė, tačiau naujosios patalpos visai netoli senųjų, tad neturėtų kilti didelių nepatogumų, tai labiau pripratimo klausimas. Žinoma, patalpos mažesnės, tad vienu metu jose telpa mažiau klientų.“
Pardavė už 11 mln. eurų
Investicijos į naują skyrių bei siuntų centrą siekė daugiau nei 180 tūkst. eurų. Lietuvos pašto atstovų teigimu, tai 41-as pagal naują koncepciją atnaujintas Lietuvos pašto skyrius.
Šiais metais Vilniaus mieste planuojama atnaujinti ir daugiau skyrių.
Kad pašto pastatas Gedimino prospekte pereina į naujų šeimininkų rankas, buvo aišku nuo praėjusių metų pabaigos, kai jis aukcione buvo parduotas už 11,2 mln. eurų.
5,4 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato miesto centre pradinė kaina buvo didesnė nei 10 mln. eurų.
Kelis kartus aukcionai vyko nesėkmingai, o paskutiniame buvo užsiregistravę 4 dalyviai, iš jų vienas – iš užsienio.