Projekto, kurio metu „Axis Tech“ suprojektavo, pagamino ir jau netrukus Mariupolio mieste sumontuos 200 tonų keliamosios galios kraną, vertė siekia 3,9 mln. eurų.
„Pridavę pirmąjį gaminį užsakovui, pradėjome naują derybų etapą dėl dar trijų galingų kranų gamybos „Azovstal“ kombinate. Sėkmingas startas mums leidžia planuoti ne tik tolimesnį bendradarbiavimą su skirtingais koncerno „Metinvest“ kombinatais, bet ir kitomis metalurgijos rinkos dalyvėmis Ukrainoje“, – teigė „Axis Tech“ generalinis direktorius Paulius Arštikys.
Anot jo, įmonė yra pagaminusi ir didesnės keliamosios galios kėlimo mechanizmų, tačiau anksčiau „Axis Tech“ teikė gamybos paslaugą – dirbo pagal klientų brėžinius ir apsiribojo plieno konstrukcijų gamyba.
„Naujausias tiltinis kranas yra autorinis mūsų darbas: nuo A iki Z suprojektuotas ir pagamintas „Axis Tech“ įmonėje, įskaitant ir elektros bei automatikos dalis. Tai – didelis žingsnis į priekį“, – sakė P. Arštikys.
Krano, skirto gabenti metalo laužui į lydymosi krosnį, konstrukcijos svoris sudaro net 260 tonų, kėlimo aukštis – 36 metrai, atstumas tarp krano judėjimo ašių – 24 metrai.
Pirmąją sutartį šio milžino projektavimui „Axis Tech“ pasirašė 2018-ųjų, o sutartis gamybai sudaryta 2019 metų balandžio mėnesį.
Nenumatytų iššūkių sklandžiam įspūdingo krano pridavimo procesui pasiūlė apribojimai, įvesti dėl koronaviruso.
Pagal sutartį, „Axis Tech“, pagaminusi ir surinkusi dalį krano, turėjo jį gyvai priduoti užsakovui savo gamykloje Estijoje. Užgriuvus pandemijai, tai tapo neįmanoma. Visus siūlytus variantus su kranu susipažinti nuotoliniais būdais klientas atmetė.
„Neliko nieko kito – kreipėmės į Estijos migracijos policiją su prašymu išduoti specialų leidimą „Azovstal“ atstovui atvykti į mūsų gamyklą. Leidimą gavome ir šį rebusą galiausiai išsprendėme“, – sakė Gintautas Gaižauskas, „Axis Tech“ pardavimų skyriaus vadovas.
Šiuo metu milžinas ruošiamas transportavimui, tam prireiks apie 60 dienų. Vėliau tiek pat laiko numatyta krano sumontavimui ir paleidimui Mariupolio mieste esančiame „Azovstal“ kombinate.
Nors Mariupolis nuo Ukrainos–Rusijos karo veiksmų zonos nutolęs vos 30 kilometrų, tai neturi įtakos šio projekto įgyvendinimui.
„Tiesa, vykstant į kombinatą tenka įveikti kelis karinius Ukrainos patikros postus“, – pasakojo G. Gaižauskas.
Dalį „Axis Tech“ teikiamų paslaugų sudaro pramoninės kėlimo įrangos gamyba ir aptarnavimas.
Įmonėje pagal individualius užsakymus gaminami tiltiniai, ožiniai, portaliniai kranai bei kėlimo mechanizmai iki 1000 tonų galios. Gaminiai skirti įvairiems pramonės sektoriams: uostams, aviacijos, statybų, automobilių, energetikos gamybos įmonėms.
Šiuo metu kompanija dirba keturiose pagrindinėse srityse. Tai – energijos gamybos sprendimai, metalo konstrukcijų gamyba, kranų ir pramoninės kėlimo įrangos gamyba, pramoninių konvejerių ir transporterių gamyba.
„Axis Tech“ priklauso ICOR įmonių grupei. Nuo 2019-ųjų pabaigos su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“ savo veiklą tęsia grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“.