EK teigimu, dėl koronaviruso pandemijos teko atšaukti daug kelionių, tačiau net ir per krizę vartotojų teisės tebegalioja, o nacionalinės paramos priemonės jų neturi sumenkinti.
Šiemet gegužę EK priėmė rekomendaciją dėl čekių, kad dabartinėmis aplinkybėmis padėtų ES šalims kurti patikimas ir lanksčias čekių sistemas, tačiau Lietuvoje ir dar devyniose šalyse vis dar taikomos nacionalinės taisyklės dėl kelionių paketų, pagal kurias kelionių organizatoriai už atšauktas keliones vietoj kompensacijos pinigais gali išduoti kelionės čekius arba atidėti kompensavimą ilgesniam nei 14 dienų laikotarpiui, kaip nustatyta ES direktyvoje.
Pagal ES teisę keleiviai turi teisę pasirinkti, ar atgauti pinigus ar gauti kompensacija kitu pavidalu, pavyzdžiui, čekiais.
EK teigimu, Lietuva, Čekija, Graikija, Italija, Kipras, Kroatija, Lenkija, Portugalija, Prancūzija ir Slovakija turi per du mėnesius atsakyti ir imtis priemonių trūkumams pašalinti, kitaip EK gali nuspręsti joms išsiųsti pagrįstą nuomonę.
Seimas balandį įteisino specialius kuponus – jų gaus keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl paskelbto karantino. Kelionių organizatoriams leista siūlyti klientams vienerius metus galiojantį kuponą, o jei per šį laiką jis bus nepanaudotas, organizatorius privalės per 14 dienų grąžinti pinigus.
Gegužės pabaigoje Seimas taip pat priėmė Civilinio kodekso pataisą, pagal kurią už keliones, neįvykusias dėl koronaviruso krizės, kelionių agentūros žmonėms pinigus gali grąžinti per ilgesnį laiką – 90 dienų, o ne per dvi savaites.