Alinant karščiams gyventojai susirūpino kondicionierių ir ventiliatorių pirkimu: šiemet dairosi kitokių
Praktikantai
Evelina Katinaitė
2020-06-11 07:15Klimatologai perspėja, kad ši vasara gali būti panašiai karšta kaip ir praėjusi, todėl ne vienas, nenorėdamas namuose leipti nuo karščio, suskubo ieškoti kondicionieriaus ar ventiliatoriaus.
Praėjusių metų vasarą Lietuvą alinant karščiams gyventojai tiesiog šlavė iš parduotuvių kondicionierius bei ventiliatorius. Užsakymų buvo tiek, kad vasarą užsisakę kondicionierių jo pristatymo kai kurie gyventojai turėdavo laukti net iki rudens.
Žurnalistas bei televizijos laidų vedėjas Edvardas Žičkus kaip tik šiuo metu savo namams renkasi oro kondicionierių. Jis teigia, kad kondicionierių būtų užsisakęs ir dar anksčiau, tačiau planus sujaukė prasidėjusi pandemija.
„Planavau pirkti kondicionierių pavasarį, tačiau prasidėjo koronavirusas. Dabar kainos yra pakeltos bei kondicinionieriaus įrengimo reikia laukti ilgiau, nes paklausa tapo labai didelė.
Šiuo metu nėra tinkamiausias metas įsigyti kondicionierių, tačiau gyvenu viršutiniame aukšte ir bute yra vitrininiai langai. Manau, kad labai svarbu perkant kondicionierių konsultuotis su ekspertais, kad viską įvertintų bei pasakytų išsirinktos prekės pliusus, minusus“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakoja E.Žičkus.
Tarp svarbiausių kriterijų renkantis kondicionierių E.Žičkui yra kaina, poreikis ir būsto plotas.
„Nenorėjau, kad kondicionierius taptų antikūnu, kuris pakeis didelį paveikslą ir žėrės įėjus į namus.
Savo namams ieškau daugiafunkcio kondicionieriaus, kuris ir vėsintų, ir šildytų orą. Dairausi naujesnio modelio, nes jie yra vizualiai patrauklesni bei funkcionalesni, juos galima valdyti mobiliuoju telefonu. Tokių kondicionierių kaina prasideda nuo 600 eur., dar panašiai gali kainuoti lauke montuojama jo dalis, papildomai - medžiagos tvirtinimui bei darbas“, – pasakoja E. Žičkus.
Vilnietis anksčiau galvojo įsigyti mobilų kondicionierių, tačiau dabar mąsto apie tradicinį. Jis teigia, kad mobilusis kondicionierius sukelia daug problemų: jame kaupiasi kondensatas bei šyla pats prietaisas.
Kainuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų
Kondicionierius parduodančios įmonės „Omelon“ vadovas Andrejus Dedinecas naujienų portalui lrytas.lt pasakoja, kad oro kondicionierių kainos svyruoja nuo 400 iki 2600 Eur.
Skiriasi jų kokybė, funkcijos, net skleidžiamas garsas. Oro kondicionierius pardavinėjančių įmonių atstovai sako, kad, palyginti su praėjusiais metais, šiemet paklausa yra mažesnė, keičiasi ir pirkimo įpročiai – šiemet pirkėjai taupo ir perka pigesnę įrangą.
Specialistai pabrėžia, kad renkantis kondicionierių reikėtų atkreipti dėmesį į būsto plotą bei dizainą.
„Mobilusis kondicionierius skleidžia didelį triukšmą, trukdo miegoti bei žiūrėti televizorių. Be to, toks kondicionierius nėra ekonomiškas – didelės elektros sąnaudos.
Paprastam kondicionieriui reikia 400 W, o mobiliajam – 1,5 kW. Jis neatšaldo taip efektyviai ir greitai, kaip paprastas kondicionierius. Tačiau jeigu visur yra stikliniai langai, vienintelė išeitis lieka rinktis mobilų kondicionierių. Jo kaina svyruoja 400 iki 500 Eur“, – dalijasi žiniomis A. Dedinecas.
Tuo metu įmonės „Sanlėja“ rinkodaros specialistė sako, kad jų parduodamų oro kondicionierių kainos svyruoja nuo 420 iki 1500 Eur – šiemet jos, palyginti su praėjusiais metais, yra 5 proc. didesnės. Dabar žmonės daugiausia domisi mobiliaisiais kondicionieriais, nes jie yra pigesni ir nereikia gręžti skylių.
Tradicinis kondicionierius turi išorinį bloką, kuris yra statomas lauke. Todėl jam įrengti reikia leidimo ir kaimynų sutikimo. Įmonės atstovė neslepia, jog karantinas paveikė įmonės veiklą, nes mažiau žmonių domisi ir perka šiuos prietaisus.
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė naujienų portalui lrytas.lt teigia, kad ventiliatorių kainos jų parduotuvėse svyruoja nuo 7 iki 60 Eur – nuo praėjusių metų jos čia nepasikeitė. Parduodami įvairiausi ventiliatoriai: nuo stalinių ventiliatorių iki statomų ant žemės. Visiems ventiliatoriams yra suteikiama dviejų metų garantija.
„Ventiliatoriai yra sezoninė prekė, jų pardavimai auga gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Žinoma, didžiausią įtaką pardavimams daro šilti orai, todėl pikas prasideda birželį. Šiemet gegužė buvo gana vėsi, todėl stebėjome ir vangesnį pirkimą.
Nuo sausio iki birželio, palyginti su pernai, ventiliatorių pardavimai yra sumažėję beveik du kartus. Tuo metu 2019 m. šiuo laikotarpiu fiksavome 25 proc. augimą“,– naujienų portalui lrytas.lt pasakoja E. Dapkienė.