Ruošiatės į kelionę lėktuvu? Oro uostuose įprastos tvarkos – tik pėdsakai

2020 m. birželio 5 d. 14:33
Pamažu keleivinė aviacija grįžta. Vis dėlto daugelyje šalių galioja įvairūs apribojimai ir saugumo priemonės, kuriuos keliautojams būtina įsidėmėti – nemažai yra tam tikrų pokyčių oro uostuose ir orlaiviuose.
Daugiau nuotraukų (3)
Norėdmi palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių taisykles, padėsiančias šiuo metu užtikrinti visų saugumą.
Namų darbai – atlikti iki skrydžio
Anot Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovės Rasos Petraitienės, šiuo metu į keliones besiruošiantys keliautojai dalį parengiamųjų darbų gali atlikti dar iki atvykstant į oro uostą.
„Pirmiausiai, rekomenduojame, jei tik yra tokia galimybė, keleiviams skrydžiui užsiregistruoti namuose – tai galima padaryti internetu.
Atsispausdinus arba išsisaugojus mobiliajame telefone įlaipinimo kortelę (angl. boarding pass), neteks lūkuriuoti prie registracijos stalų.
Būkite tikri, kad su savimi turite ir kitus patekimui į šalį reikalingus dokumentus, pasidomėkite, kokie reikalavimai galioja vykstant į konkrečią užsienio šalį. Tokį pasiruošimą iki skrydžio skatina atlikti ne tik oro uostai, bet ir daugelis oro bendrovių“, – primena R. Petraitienė.
Naudinga informacija apie reikalavimus atvykstantiems kitose šalyse nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje https://keliauk.urm.lt/
Toliau, pasak oro uostų atstovės, keleiviai dar namuose raginami įvertinti savo bendrą savijautą, įsitikinti, kad nepakilo temperatūra. 
„Daugelyje oro uostų atliekama temperatūros patikra dar prieš patekimą į terminalą. Jei temperatūra aukštesnė nei įprasta organizmui, keleivis gali būti neįleistas arba paprašyta atlikti papildomas patikras“, – sako R. Petraitienė.
Prieš vykdami į oro uostą keleiviai turo asirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.
Kiekvienam keliaujančiam būtina dėvėti veido kaukę (tai dažniausiai galioja tiek oro uoste, tiek lėktuve), su savimi galima turėti apsaugines pirštines ir asmeninį dezinfekcinio skysčio originalų (gamintojo) buteliuką.
Atsinaujinus skrydžiams šiek tiek keičiasi ir saugumo reikalavimai. Rankiniame bagaže leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio.
Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.
Atvykti į oro uostą rekomenduojama iki kelionės lėktuvu likus maždaug 2 valandoms. Šis laikotarpis leis išvengti skubos, sumažinti poreikį stovėti susibūrimuose prieš registraciją, o kartu – keleiviai gali ramiai pasiruošti laukiančiam skrydžiui, įsigyti daiktų kelionei ar, tarkime, pavalgyti.
Saugus atstumas ir asmens apsaugos priemonės
Pasiekus oro uostą rekomenduojama pirmenybę teikti savitarnos paslaugoms. Tai, pasak R. Petraitienės, ne tik sutaupys laiko, bet ir padės išvengti žmonių susibūrimo ir papildomų kontaktų.
„Jei oro uoste yra galimybė užsiregistruoti į skrydį ar atiduoti bagažą savitarnos įrenginiuose, pasinaudokite tuo. Keleiviams, kurie skrenda iš ar į Vilniaus oro uostą, dar patogesnei ir greitesnei pasienio patikrai yra įrengti 10 automatinių patikros vartelių.
Keleivių terminaluose veikia valgių ir gėrimų bei asmens apsaugos priemonių prekybos aparatai.
Įrenginių liečiami paviršiai nuolatos valomi ir dezinfekuojami, tačiau jei vis tiek nedrąsu juos liesti, rekomenduojame juos prieš naudojimą dezinfekuoti servetėle bei dezinfekcijos skysčiu.
Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose keleivio kelionės procese yra įrengtos dezinfekcijos stotelės. Apsiperkant oro uosto parduotuvėse, rekomenduojama atsiskaityti renkantis saugiausią būdą, pavyzdžiui, bekontaktėmis kortelėmis ar mobiliosiomis aplikacijomis, patariame vengti atsiskaitymų grynaisiais pinigais“, – ragina Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė.
Primenama, kad oro uostuose ir jų prieigose būtina laikytis saugaus 1-2 metrų atstumo nuo kitų keleivių. Jei to padaryti neįmanoma, siūloma sumažinti bent jau laikotarpį susibūrime, palaukti toliau nuo kitų žmonių.
Siekiant užtikrinti maksimalų keliautojų saugumą, visuose Lietuvos oro uostuose specialiais ženklais nurodyti rekomenduojami atstumai prie registracijos stalų, laipinimo vartų, eilėse prie kitų paslaugų.
Užkandžiaujant kavinėse ir renkantis sėdėjimo vietą, taip pat rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, vadovautis ženklais bei aptarnaujančių darbuotojų patarimais. Taip pat primenama, kad viso buvimo keleivių terminale metu reikia dėvėti apsaugines kaukes.
Po laipinimo į lėktuvą, keleiviams ir toliau rekomenduojama dėvėti asmens apsaugos priemones bei laikytis įprastų taisyklių.
„Skrydžio metu apsaugos priemonių gali suteikti ir orlaivio įgula. Lėktuve galite periodiškai dezinfekuoti rankas ar dėvėti pirštines. Taip pat skrydžio metu būtina dėvėti veido kaukes. primena R. Petraitienė.
Oro bendrovės laikosi tarptautinių organizacijų rekomendacijos, jei tik įmanoma – užtikrinti, kad keleiviai orlaivio viduje būtų sodinami išlaikant atstumus. Orlaivio viduje keleiviai visada gali paklausti ar konsultuotis su skrydžio įgula, kurie tikrai paaiškins saugumo taisykles ar padės iškilus problemoms.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.